LT   |   EN      Mano KU   |   
KU vyko Botanikos sodų konferencija „Botanikos sodai 21-ame amžiuje: tarp mokymo, mokslo ir verslo“
20-06-2018

Birželio 14-16 dienomis Klaipėdos universitete vyko 10-oji Baltijos jūros regiono Botanikos sodų konferencija „Botanikos sodai 21-ame amžiuje: tarp mokymo, mokslo ir verslo“, skirta Klaipėdos Universiteto Botanikos sodo 25-erių metų sukakties paminėjimui.

Konferenciją organizuoti padėjo ir parėmė Lietuvos universitetų botanikos sodų asociaciją, Klaipėdos universitetas ir Lietuvos mokslų taryba. Konferencijoje dalyvavo I. Kanto Baltijos federalinio (Rusija), Latvijos, A. Mickevičiaus Poznanės (Lenkija), Vilniaus, Kauno Vytauto Didžiojo, Šiaulių universitetų bei Talino miesto (Estija), Lenkijos ir Baltarusijos mokslų akademijos, DBW Visbio (Švedija) botanikos sodų atstovai.

Dalyviai skaitė pranešimus trijose pagrindinėse konferencijos temose: edukacinės ir švietėjiškos veiklos, moksliniai tyrimai bei verslumas ir projektinės veiklos. Konferencijos metu vyko diskusijos apie botanikos sodų misiją, galimybę dalyvauti įvairiose programose, ir svarbiausia, apie būtinybę susitelkti ir kooperuotis. Konferencijos dalyviai aplankė ne tik Klaipėdos universiteto Botanikos sodą, bet ir Kuršių nerijos nacionalinį parką, Pranciškonių vienuolyno Klaipėdoje rožyną bei UAB „Megaplantas“ medelyną. Konferencijos metu nutarta kitą, 11-ąją Baltijos jūros regiono botanikos sodų konferenciją organizuoti Poznanėje, A. Mickevičiaus universiteto botanikos sode, ir aptarti neįgaliųjų įtraukimą dalyvauti botanikos sodų veikloje bei padėti jiems pažinti, lankyti ir suprasti gamtos pasaulį.

Nuotraukos: R. Gorodeckienė ir Marit Mäesaar (Talino botanikos sodas)