LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU vyko Baltijos chirurgų kongresas

Gegužės 11-12 dienomis Klaipėdos universitete vyko tarptautinis Baltijos chirurgų asociacijos ir Lietuvos chirurgų asociacijos organizuojamas 9-asis Baltijos chirurgų kongresas. Renginyje dalyvavo LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, ligoninių ir klinikų vadovai bei universitetų, kuriuose yra rengiami medikai ir sveikatos mokslų specialistai, vadovai. Taip pat Klaipėdos universitete lankėsi Pasaulio chirurgų draugijos pirmininkas A. Fishera bei Jungtinių Amerikos valstijų Klivlando klinikų vadovas R. M. Walshas.

Kas ketverius metus vykstantis kongresas organizuojamas vis kitame Baltijos šalių mieste. Baltijos chirurgų kongrese Klaipėdoje dalyvavo apie 430 chirurgų, medikų ir mokslininkų iš Baltijos šalių bei pasaulio klinikų ir universitetų.

Pagrindinis Baltijos chirurgų kongreso tikslas – sutelkti Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) bei Baltijos jūros šalių chirurgus ir medikus plėtoti tarpvalstybinį bendradarbiavimą, siekiant spręsti šiandienos iššūkius medicinos ir sveikatos mokslų srityje. Nors kongresas vienija Baltijos šalių medikus, tačiau renginyje pranešimus skaitė ir mokslininkai, žymūs chirurgai iš viso pasaulio: Jungtinių Amerikos valstijų, Vokietijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Ukrainos, Rusijos, Belgijos, Lenkijos ir kt.

Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas bei laikinai Klaipėdos universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas teigia, jog šis kongresas vienija ne tik Baltijos šalių chirurgus, bet ir slaugytojus, kurie dirba kartu su chirurgais.