LT   |   EN      Mano KU   |   
KU vėl sulauks būrio lietuviškai norinčių kalbėti užsieniečių
05-07-2019

Kaip ir kasmet, liepą–rugpjūtį Klaipėdos universitete (KU) vyks Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija. Tai mėnesio trukmės kalbos ir kultūros kursai kitakalbiams, vykstantys Socialinių ir humanitarinių mokslų fakultete. Šįmet juose dalyvaus beveik 70 kursantų iš 17 šalių.

Kursantai kasdien intensyviai mokysis lietuvių kalbos ir dalyvaus kultūrinėje programoje, kur turės daug progų lietuvių kalbos žinias taikyti praktiškai.

Ši vasaros mokykla organizuojama jau 18-tą kartą ir jau spėjusi išgarsėti visame pasaulyje. Šįmet būsimieji vasaros kursų dalyviai atvyks iš tokių tolimų kraštų kaip: Australija, Filipinai, Indonezija, Japonija. Beje, šalių sąraše – ir Lietuva. Kartu su atvykstančiais dalyvauti kursuose užsieniečiais mokosi ir net vienas kitas Lietuvos pilietis. Gausiausiai kursantų susirinks iš Rusijos ir Ukrainos.

Tokius kursus organizuoja dar 3 Lietuvos universitetai: Vilniaus universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, LCC tarptautinis universitetas.

Kas kursantus traukia rinktis KU?

Anot pačių kursantų, tai, visų pirma, – labai aukšta studijų kokybė, dėstytojų profesionalumas, mokymo lygių įvairovė, intensyvios ir įdomios pamokos (taip sako Helmut iš Vokietijos). Antra, KU kursuose jie jaučiasi kaip šeimoje (taip kursų atmosferą apibūdino Giorgi iš Sakartvelo). Trečia, – pabrėžiama, kad KU kursų organizatoriai siūlo gausiausią kultūrinę programą – pažintinius ir pramoginius renginius, ekskursijas po visą Lietuvą.

Patinka užsieniečiams ir pati Klaipėda, ir, žinoma, galimybė mėnesį pabūti prie Baltijos jūros, tačiau programa tokia intensyvi, kad paplūdimiui laiko beveik nelieka…

Dalyvauti (arba dirbti!) šioje Vasaros akademijoje – nepakartojama patirtis. Čia kartu mokosi ir jaunas, ir senas: moksleiviai, studentai, įvairiausių profesijų atstovai, – verslininkai, žurnalistai, inžinieriai, veterinarai ir kiti, taip pat norintieji įsidarbinti Lietuvoje. Dar viena grupė – tai lietuvių kilmės užsieniečiai. Du trečdaliai kursų dalyvių atvyksta pagal projektą su Švietimo mainų paramos fondu. Tai užsienio universitetų studentai, dėstytojai, mokslininkai. Nuostabu, kai tokie skirtingi žmonės sėkmingai integruojami bendrai veiklai.

Įdomu ir tai, kad tik dalis kursantų būna pradedantieji, – maždaug ketvirtadalis. Sulaukiame ir laisvai lietuviškai kalbančių užsieniečių. Atrodytų, – ko jiems dar mokytis? Tokių kursantų mokymo programos labai artimos lietuvių filologijos studijoms. Taigi, kursuose dirbantys dėstytojai turi turėti atitinkamą specializaciją ir atitinkamą patirtį, būti pasirengę galimiems kultūriniams ar psichologiniams iššūkiams.

Šįmet penkiose skirtingo lygio grupėse dėstys iš viso 8 lituanistai, dirbs ir daugiau žmonių, – administratoriai, mentoriai, kultūros paskaitų dėstytojai ir renginių vedėjai.

Dažnai domimasi, – kodėl šie užsieniečiai mokosi lietuvių kalbos? Motyvai įvairūs. Ilgus metus dirbant šį darbą susikaupė tiek istorijų, o kai kurios iš jų tokios jaudinančios, jog būtų galima parašyti knygą…

Penktadienį, liepos 12 d. 12:00 Klaipėdos universiteto Mažojoje auloje (Herkaus Manto 84) vyks iškilminga Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos atidarymo šventė. Joje laukiami ir svečiai!

Jūratė Derukaitė, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė