LT   |   EN      Mano KU   |   
KU užsienio studentus supažindino su Kalėdų tradicijomis
13-12-2019

Antradienio vakarą Klaipėdos universiteto (KU) Mažojoje auloje dalis užsienio šalyse, kuriose neminimos Kalėdos, užaugusių ir Klaipėdoje studijuoti nusprendusių studentų susirinko neeiliniam vakarui. Jie buvo pakviesti į advento popietę „Gerumas suartina“, kur juos pasitiko kalėdiniais patiekalais nukrautas stalas, o KU kapelionas kun. dr. Andrius Vaitkevičius papasakojo apie advento laikotarpį, Kalėdas bei Lietuvoje vyraujančias šios šventės tokios svarbios.

„Mes, lietuviai, žinome, kad adventas – tai susikaupimo ir apmąstymų metas. Studentams iš tokių šalių kaip Indija ar Bangladešas, tai yra nauja patirtis, bet jie yra mūsų bendruomenės dalis, turime padėti jiems integruotis ir jaustis čia kaip namuose.“, – kalbėjo KU kapelionas, kun. dr. A. Vaitkevičius.

Vakarą pradėjo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės tradicinių giesmių ansamblis „Scola Cantorum de Regina Pacis“, kurie sugiedojo keletą kalėdinių giesmių, po kurių A. Vaitkevičius papasakojo susirinkusiems studentams apie kalėdaitį, kuris vėliau, tarsi Kūčių vakarą prieš prasidedant vakarienei, buvo laužiamas linkint vieni kitiems gerumo ir džiaugsmo.

„Studentai čia gyvena, todėl jie turi susipažinti su mūsų šalies tradicijomis. Nors jiems visa tai yra nauja ir nematyta, tačiau jie patys noriai prisijungia prie įvairių renginių, vykstančių mūsų bendruomenėje, nes jiems svarbu būti tos universiteto šeimos dalimi.“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių, KU studentų integracijos vyresnioji specialistė Deimantė Končiutė.

Studentai, dalyvavę renginyje, ne tik susipažino su Kalėdų tradicijomis, bet ir turėjo galimybę paragauti patiekalų, be kurių Kūčių stalas neįsivaizduojamas – kisieliaus bei kūčiukų.

„Per savo gyvenimą niekada nesu šventęs Kalėdų – tai bus pirmas kartas. Tikrai buvo įdomu sužinoti, kaip ši šventė minima Lietuvoje, kokios yra tradicijos šioje šalyje. Klausiate, kokia mano nuomonė apie Kalėdas? Puiki šventė, ji negali nepatikti! Kas nemėgsta gauti dovanų?“, – su šypsena veide įspūdžiais dalinosi KU studentas iš Indijos.