LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU tradiciškai paminėta Žmonių su negalia supratimo diena

2020 metų gruodžio 4-ą dieną Šiaulių universiteto Sveikatinimo, hipoterapijos ir sporto centras, Klaipėdos universitetas, Lietuvos jūrų muziejaus delfinų terapijos centras, Šiaulių sanatorinis l-d „Pušelė“, Šiaulių l-d „Pasaka“ inicijavo, jau tradiciniu tapusį, 9-us metus vykusį renginį, skirtą tarptautinei žmonių su negalia supratimo dienai paminėti  „Aš neabejingas, o tu?“. Šiemet, dėl susiklosčiusių aplinkybių, renginys vyko virtualioje erdvėje.

Virtualiame renginyje dalyvavo gausus būrys priešmokyklinio bei ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikų, mokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvelių ir pedagogų bei specialistų iš Šiaulių sanatorinio lopšelio-darželio „Pušelė“, Šiaulių lopšelių-darželių „Pasaka“, „Rugiagėlė“, „Pupų pėdas“, „Berželis“, Šiaulių Dermės mokyklos ikimokyklinio skyriaus, Šiaulių spindulio ugdymo centro, Šiaulių Centro pradinės mokyklos, Šiauliu rajono Gruzdžių l-d „Puriena“, Kretingos Tiškevičiūtės mokyklos, Kretingalės pagrindinės mokyklos, Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos, Klaipėdos lopšelio-darželio „Šaltinėlis“. Iš viso renginyje dalyvavo per 172 vaikai iš Šiaulių ir 15 pedagogų. Dar per 90 vaikų ir 7 pedagogai prisijungė iš pajūrio regiono – Klaipėdos, Kretingalės ir Kretingos.

Virtualaus renginio metu buvo akcentuota Tarptautinės žmonių su negalia supratimo dienos svarba, žmonių sąmoningumas ir supratimas neįgaliųjų atžvilgiu bei visos žmonijos tapatumas ir negalias turinčiųjų neišskirtinumas ir, žinoma, negalios virtimas galia. Renginio dalyvius sveikino Klaipėdos universiteto profesorė, doc. dr. Daiva Mockevičienė, kuri atidarė renginį ir linkėjo gero virtualaus pasibuvimo.

Renginio metu vyko interaktyvi diskusija su vaikais „Aš suprantu negalią“, kurios svečias buvo Maksas Buivys ( 7 m.). Maksas bandė papasakoti, kaip jis suprantą negalią ir kas tie žmonės, kurie turi negalių.

Į virtualų renginį, dėl susiklosčiusių aplinkybių, negalėjo atvykti irkluotojas paralimpietis Augustas Navickas. Tačiau virtualaus renginio rubrikoje „Tikrieji gyvenimo galiūnai ir milžinai“ per renginio vedėjus Augustas Navickas perdavė linkėjimus vaikams, linkėjo tvirtybės ir niekada nepasiduoti, būti aktyviems bei sportuoti.

Vėliau visi susirinkę renginio dalyviai turėjo puikią progą virtualiai apžiūrėti kompensacinės technikos priemones (neįgaliųjų vežimėlius, vaikštynes, lazdas, ramentus) bei stebėti, kaip jie išbandomi. Buvo atlikta ne viena linksma ir nuotaikinga virtuali mankšta. Taip pat dalyviai žaidė virtualius žaidimus drauge su populiariais animacinių filmukų personažais.

Virtualiai susirinkusieji išsiskirstė pasisėmę gerų emocijų, tolerantiškumo vienas kito ir neįgaliųjų atžvilgiu bei noro nebūti abejingais. Kiekvienas renginio dalyvis buvo raginamas namie/ darbo vietoje pasigaminti simbolinį popierinį lėktuvėlį, kuris skatina susimąstyti ir būti tolerantiškesniais, supratingesniais, geresniais ir „skristi“ taip, kaip skrenda tie lėktuvėliai – laisvai, aukštai ir be baimės.

„Vieni mes galime padaryti tiek mažai, tačiau mes darydami kartu galime padaryti iš ties labai daug“ (Helen Keller).

Inga Šimkutė-Karalevičienė

Klaipėdos universitetas