LT   |   EN      Mano KU   |   
KU tautinio meno ansamblis „Vytinė“ papuošė Tarptautinį muzikos ir folkloro šokių festivalį
05-11-2019

Klaipėdos universiteto (KU) tautinio meno ansamblis „Vytinė“ neseniai grįžo iš koncertinės-pažintinės kelionės į Vieną, kur dalyvavo VI-ajame Tarptautiniame muzikos ir folkloro šokių festivalyje „Vienna Fest-2019“. Festivalį organizavo pasaulio folkloro festivalių asociacija WOFA drauge su Vienos folkloro ansambliais.

Festivalyje dalyvavo 10 spalvingų kolektyvų, iš viso apie 350 dalyvių iš Bulgarijos, Čilės, Kroatijos, Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos.

Pasaulio bei Europos folkloro festivalių asociacijos (WOFA, EAFF) gerai pažįsta KU studentų ansamblį „Vytinė“, kuris jis jau ne kartą pasirodė šių organizacijų tarptautiniuose festivaliuose – konkursuose Sankt-Peterburge (Rusija), Prahoje (Čekija) bei Budapešte (Vengrija).

„Vytinėje“ dalyvauja visų Klaipėdos universiteto fakultetų studentai, taip pat buvę KU Menų fakulteto, dabar LMTA Menų fakulteto studentai. Kolektyvo nepalieka ir universiteto absolventai. Jie nuolat sugrįžta į bendraminčių ratą, su kuriais įvairiose scenose patyrė daugybę jaudinančių akimirkų.

Koncertinių kelionių metu studentai turi galimybę susipažinti su Vakarų Europos šalių kultūra, istorijos, architektūros bei gamtos paminklais.

Pastaroji kelionė buvo kupina kontrastingų įspūdžių – nuo išraiškingiausio Krokuvos senamiesčio, didingų Vavelio karališkųjų rūmų, didžiausios nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovyklos Aušvic iki vieno iš populiariausių Europos miestų, jos kultūrinės sostinės Austrijos hercogų rezidencijos – Vienos. Tai didžiausias Austrijos miestas ir jos sostinė – prabangi, romantiška ir atvira, išsaugojusi kolosalų istorinį palikimą. Joje kūrė J. Haidnas, V. A. Mocartas, L. van Bethovenas, F. Šubertas, J. Štrausas bei daugelis žymių dailininkų.

Grįžę namo „Vytinės“ dalyviai ruošiasi naujiems renginiams, kultūros projektams ir nuolat laukia savo gretose naujų narių – dainininkų, muzikantų ir šokėjų.

Studentai dėkoja universiteto administracijai ir asmeniškai universiteto rektoriui prof. dr. Artūrui Razbadauskui už mūsų etninės kultūros puoselėjimą, už dėmesį ir globą kolektyvui, už galimybę plėtoti ansamblyje savo įgimtą pomėgį šokti, dainuoti, muzikuoti.

„Vytinės“ meno ansamblio vadovė Irena Petrulionienė