LT   |   EN      Mano KU   |   
KU Tarybos sprendimas – sujungti fakultetus
28-11-2017

Lapkričio 27 d. vyko Klaipėdos universiteto Tarybos posėdis, kuriame priimtas sprendimas sujungti Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakultetą (SMF) su Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetu (HUMF). Siūlymą sujungti fakultetus ir taip reorganizuoti universiteto struktūrą bei infrastruktūrą KU Tarybai teikė rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas.

Klaipėdos universitetas, atliepdamas ŠMM inicijuojamą aukštojo mokslo pertvarką, reorganizuoja savo struktūrą, stiprina pažangiąsias sritis ir studijų kryptis. „Vienas iš argumentų, kodėl būtina sujungti fakultetus, – studentų skaičiaus mažėjimas abejuose fakultetuose – SMF ir HUMF. Juos sujungus tikimasi turėti 1300 studentų. Panašiai arba daugiau studentų yra ir kituose KU fakultetuose – Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete bei Sveikatos mokslų fakultete“, – KU Taryboje kalbėjo E. Juzeliūnas.

Sujungus fakultetus, Socialinių mokslų fakultetą planuojama perkelti iš Minijos gatvės pastatų į Universiteto miestelį arba dabartinį HUMF pastatą. Taip bus vykdoma universiteto infrastruktūros pertvarka, bus mažinamos išlaikymo sąnaudos.

Pasak KU Tarybos pirmininko Arnoldo Šileikos, aukštojo mokslo pertvarkos laikotarpiu studentui svarbi mokslo kokybė, inovatyvios ir patrauklios studijos. „Studentams nerūpi jų fakulteto pavadinimas, jiems svarbi pasirinktų studijų kokybė.“

Rektorius įžvelgia socialinių mokslų sinergiją su jūros mokslų kryptimi. „Universitete plėtojamos Klaipėdos regionui ir uostui svarbios logistikos, ekonomikos studijų kryptys. Todėl fakultetų sujungimas nereiškia socialinių mokslų sumenkinimo, atvirkščiai – siekiama stiprinti, ieškoti alternatyvų ir patrauklių socialinių mokslų krypčių“, – kalbėjo E. Juzeliūnas.

Klaipėdos universiteto Taryba nusprendė, kad nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. SMF ir HUMF taps vienu fakultetu. Nuo 2019 m. bus pradėtas vykdyti fizinis administracijos ir paskaitų perkėlimas iš dabartinio Socialinių mokslų fakulteto pastato Minijos gatvėje.