LT   |   EN      Mano KU   |   
KU spręsti vėžio prevencijos klausimai
23-10-2019

Rugsėjo 24 – 25 dienomis Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultete vyko projekto „Krūties ir storosios žarnos vėžio prevencinių priemonių skatinimas pasienio teritorijose“ partnerių – Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Klaipėdos universiteto ir Kaliningrado miesto centrinės klinikinės ligoninės – atstovų susirinkimas. 

Šis bendradarbiavimo projektas siekia spręsti mažo krūties ir kolorektalinio vėžio aptikimo ankstyvosiose ligos stadijose problemą. Daugiau nei 50 proc. onkologinių ligų nustatomos vėlesniuose ligos etapuose, kai klasikiniai gydymo metodai dažnai būna nepakankamai veiksmingi. Dėl ankstyvos ligos diagnozės gydymas būtų paprastesnis ir pigesnis, o daugiau pacientų visiškai pasveiktų.

Pastebima, kad naujų onkologinių susirgimų skaičius nuolat auga. Kasmet diagnozuojama apie 17700 naujų vėžio atvejų Lietuvoje ir apie 23800 Kaliningrado apskrityje. Krūties ir kolorektalinio vėžio atvejai sudaro 18-20% visų naujai diagnozuotų atvejų.

Bendradarbiavimo projekto partneriai kartu sieks didinti investicijas į krūties ir kolorektalinio vėžio diagnostikos infrastruktūrą, taip pat bus rengiamos metodinės rekomendacijos, kuriamos trys mokymų programos, vykdomos stažuotės, organizuojamos įvairios mokslinės-praktinės konferencijos.