LT   |   EN      Mano KU   |   
KU su Šanchajaus jūrų universitetu aptarė bendrą SGD projektą
16-08-2019

Klaipėdos universitete (KU) svečiavosi Šanchajaus jūrų universiteto (Shanghai Maritime University) delegacija, su kuria buvo aptartos bendro Suskystintų gamtinių dujų (SGD) projekto gairės.

Bendradarbiavimo sutartį su Šanchajaus jūrų universitetu 3 metams KU pasirašė 2017 m. spalio mėnesį Kinijoje vykusio I-ojo tarptautinio seminaro „SGD taikymas laivuose“ metu.

Šanchajaus miesto finansuojamas mokslinių ir technologinių inovacijų projektas, skirtas SGD varomų laivų ir kaskadinio šalčio panaudojimo tyrimams. Projekto tyrimų tematika artima Lietuvos SGD klasterio ir kompetencijų centro, kurio sudėtyje veikia KU, nariams, ieškantiems platesnių SGD panaudojimo galimybių ne tik laivyboje, bet ir kituose transporto ir inžinerinės pramonės segmentuose.

Klaipėdos universitetą projekte atstovauja mokslininkai prof. habil. dr. Sergejus Lebedevas, doc. dr. Justas Žaglinskis, doc. dr. Paulius Rapalis, doc. dr. Vasilij Djačkov ir doc. dr. Rima Mickevičienė.

Po Mokslo ir inovacijų prorektoriaus prof. dr. Dariaus Daunio sveikinimo žodžio, skirto svečių delegacijai, Šanchajaus jūrų universiteto prof. Xu Leping ir  prof. Wang Zhongcheng pristatė Kinijos SGD rinką.

Pasak jų, 2017 m. Kinija SGD suvartojimo kiekiu pralenkė Pietų Korėją. Pagal augimo tempą, 2030 m. planuojama priartėti ir prie Japonijos.

Po projekto partnerių iš Kinijos prisistatymo, AB „Klaipėdos nafta“ SGD tarnybos Komercijos skyriaus vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė papasakojo apie SGD tiekimo grandinę Klaipėdoje, o Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas SGD pristatė kaip švariausią iškastinį kurą.

SGD terminalų inžinerijos studijas KU pristačiusi Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rima Mickevičienė sakė, kad dalyvavimas bendrame projekte su Šanchajaus universitetu KU yra labai reikšmingas.

„Tikimės, kad pažintis su šiuo Kinijos universitetu peraugs į ilgalaikę draugystę. Iš jų turime ko pasimokyti, kadangi Kinija pasaulio ekonomikoje yra itin galinga – antroji pasaulyje. Turėti ryšių tokioje specializuotoje srityje, kurioje patys esame pažengę, ne tik naudinga, bet ir garbė“,  – sakė doc. dr.  R. Mickevičienė.

Šanchajaus delegacija Klaipėdoje jau spėjo su laivu nukeliauti iki SGD terminalo, apsilankyti Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Vėliau jie apžiūrės KU Jūros tyrimų institutą, kelsis į Kintus bei susipažins su Klaipėdos krašto kultūra.