LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU studentų sąjungos prezidentė užėmė LR kultūros ministrės kėdę

Šiandien, lapkričio 15 d. studentai pakeitė Lietuvos Respublikos Vyriausybę: užėmė šalies ministrų postus. Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė Vaiva Makarauskaitė vienai dienai tapo Kultūros ministre!

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) pakvietė studentus vienai dienai tapti pasirinktos ministerijos vadovu ir Vyriausybės posėdyje aptarti, kaip kiekviena ministerija gali prisidėti prie būsimo ar esamo studento gerovės kūrimo bei puoselėjimo.

„LR kultūros ministrė pakeista į tris studentus. Viena iš jų esu aš“, – sakė KUSS prezidentė Vaiva Makarauskaitė.

Anot pašnekovės, studentai turi suformuotą darbotvarkę. Joje numatomas ne vienas susitikimas.

„Turime suformuotą darbotvarkę ir jau turėjome du posėdžius. Viename susitikome su Lietuvos kultūros instituto atstovais, kurie  pasakojo apie instituciją, ką ji veikia, supažindino su jos struktūra.

Kitame susitikime bendravome su kultūros paso atstovais. Jie pristatė šį projektą.

Taip pat dar yra numatytas susitikimas su LR kultūros ministre, vėliau eisime į Vyriausybės posėdį, po jo apsilankysime  kultūros institute.

Kol kas įspūdžiai labai geri, įdomu susipažinti su Vyriausybės atstovais, užduoti jiems klausimus“, – dalijosi V. Makarauskaitė.

Vienai dienai tapti Kultūros ministre, pasak KUSS prezidentės nebuvo paprasta. Teko dalyvauti konkurse, komisijai pateikti reikiamus dokumentus.

„Buvo paskelbtas konkursas. Norint jame dalyvauti reikėjo nusiųsti motyvacinį laišką, gyvenimo aprašymą, taip pat turėjome pridėti du rekomendacinius laiškus. Vieną jų man parašė KU studijų prorektorė prof. dr. Leta Dromantienė, kitą – Apskritojo stalo atstovai. Pateikus dokumentus komisija atrinko studentus, kurie šiandien pakeitė 14-a šalies ministrų“, – pasakojo V. Makarauskaitė.

Kultūros ministeriją Vaiva pasirinko, nes mano, kad kultūra talpina savyje labai daug, tai plati sfera, kuriai reikia visapusiško išprusimo ir erudicijos. Mergina džiaugiasi turėdama galimybę susipažinti su departamentų funkcijomis ir uždaviniais bei tikisi, kad galės realizuoti studentiškas idėjas.

Lapkričio 15 d. studentai visai darbo dienai pakeitė 14-os ministerijų vadovus, kartu dalyvavo įvairiuose susitikimuose, o lapkričio 16 d., šią LSS iniciatyvą vainikuos studentiškosios Vyriausybės posėdis su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, kurio metu bus aptarti studentų siūlymai ir idėjos probleminių sričių sprendimams.