LT   |   EN      Mano KU   |   
KU studentų renginyje išduotos sėkmingo „vlog’inimo” paslaptys
21-10-2019

Kavinėje „10 TILTŲ” įvyko trečiasis Klaipėdos universiteto studentų sąjungos (KUSS) organizuojamo pokalbių ciklo „Studentiškas spalis“ susitikimas. Šio susitikimo svečiai – charizmatiškieji broliai, Lietuvos vloger’iai iš Nemenčinės – Artūras ir Miroslavas Traškos.

Savo karjerą broliai pradėjo prieš 8 metus, pirmąjį humoristinės formos vaizdo įrašą patalpinę platformoje „Youtube“. Vienas Artūro ir Miroslovo, geriau žinomų kaip „sTimoMedia“, dueto video vidutiniškai surenka apie 200 tūkst. peržiūrų. Jų kanalas turi daugiau negu 140 tūkst. prenumeratorių.

Traškos susirinkusiems studentams išdavė mažą vaizdo įrašų kūrimo paslaptį. Tiesa, ji gali ne visada pasiteisinti.

„Neverta dėti daug darbo į vaizdo įrašų kūrimą. Pastebėjome, kad net skyrus mažiau laiko ir pastangų, kartais galime surinkti daugiau peržiūrų nei įprastai“, – teigia Miroslavas.

Bandydami surinkti didesnę auditoriją, broliai buvo pradėję kurti kanalą rusų kalbą, tačiau bandymas nepateisino lūkesčių.

KU studentams vlog’eriai paatviravo, jog sulaukia nemažai dėmesio. Pasakojo, kad žmonės sustabdo pakalbinti, užduoti juos dominančių klausimų, kartu nusifotografuoti ar paprašyti, jog pasektų per „Instagramą“.

Dar vienas lemtingas žingsnis „sTimoMedia“ karjeroje – programavimo studijų metimas. Broliai nusprendė, kad su programavimu jiems ne pakeliui ir kad pinigus geriau uždirbs kurdami trumpus vaizdo įrašus, fotografuodami, „influencinindami“.

Vaikinai pripažįsta, kad lieka vis mažiau laiko vaizdo įrašų talpinimui „Youtube“ kanale, kadangi užsiima daugybe kitų darbų, pavyzdžiui, neseniai tapo „Pildyk“ kompanijos ambasadoriais.

Kitą pokalbių ciklo „Studentiškas spalis“ susitikimas vyks spalio 24 d. Ketvirtajame renginyje KU studentai kalbins Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską ir grupės „Baltasis kiras” solistą Tautvydą Paulių Augustiną.

Straipsnį rengė KU praktikantės Karolina Butkutė ir Gustė Naricynaitė