LT   |   EN      Mano KU   |   
KU studentei įteikta Alfonso Žalio vardo stipendija
04-10-2019

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto (BRIAI) magistrantei Renatai Rachmanovaitei buvo įteikta Alfonso Žalio vardo stipendija.

„Pirmiausia, noriu padėkoti Klaipėdos universiteto rektoriui, kuris išgirdo mūsų prašymą, jog norime šią stipendiją skirti būtent BRIAI studentui. Norime prisidėti prie studentų paskatinimo, tikimės, kad ši stipendija bus papildoma motyvacija siekti aukštų mokslo rezultatų ir prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo“, – sveikindamas studentę sakė Alfonso Žalio sūnus Artūras Žalys.

2019-ųjų metų birželio mėnesį R. Rachmanovaitė apgynė baigiamąjį bakalauro darbą ,,Persitvarkymo“ laikotarpio kasdienybė Plungės mieste spaudos duomenimis“, kuris buvo įvertintas puikiai. Studijuodama Klaipėdos universitete R. Rachmanovaitė rodė ne tik aukštus akademinius rezultatus, bet ir aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, reprezentavo Klaipėdos universitetą įvairiuose renginiuose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

„Esu be galo dėkinga stipendijos steigėjams, nes ji mane motyvuoja siekti dar aukštesnių tisklų. Šiemet pradėjau pedagogikos studijas, taip pat studijuoju Baltijos regiono istorijos magistrą, todėl planuoju stipdeniją būtent ir skirti studijoms. Esu labai laiminga ir noriu padėkoti už tokį įvertinimą“, – sakė R. Rachmanovaitė.

KU BRIAI Studijų programų koordinatoriaus prof. dr. Vyganto Vareikio teigimu, R. Rachmanovaitės pasiekimais džiaugiasi ir visa universiteto bendruomenė.

„Toks Renatos įvertinimas yra tarsi geriausias jos sėkmės istorijos įrodymas. Džiaugiamės, kad tokie žingeidūs ir gabūs studentai renkasi studijas Klaipėdos universitete bei tikimės, kad ateityje jos darbai ir veikla bus įvertinti dar ne kartą“, – sakė studentės bakalauro darbo recenzentu buvęs V. Vareikis.

Anot KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, ši stipendija įprasmina ne tik studentų pasiekimus, bet ir yra gražus akcentas minint universitetui bei miestui svarbias datas.

„Norime padėkoti mecenatams, kurie prisideda prie Klaipėdos universiteto studentų gerovės. Simboliška, jog 1990-ųjų metų spalio 5 d. Vytautas Landsbergis pasirašė nutarimą dėl KU įsteigimo, taip pat spalio 5 d. savo 90-ąjį gimtadienį būtų šventęs ir pats Alfonsas Žalys. Kartu mes pagerbiame indėlį, kurį jis įdėjo, kad Klaipėdos universitetas atsirastų. Labai smagu, kad jūs tęsiate tuos gerus darbus“, – stipendijos steigėjams dėkojo KU rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Alfonsas Žalys klaipėdiečiams žinomas kaip ilgametis Klaipėdos miesto vykdomojo komiteto pirmininkas (1969–1990), daug prisidėjęs prie Klaipėdos kultūrinio potencialo stiprinimo, svarbiausių miesto atpažinimo ženklų, tokių kaip Lietuvos jūrų muziejus ar Klaipėdos universitetas, kūrimo, įsisenėjusių miesto problemų sprendimo.

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio metais, būdamas vienu miesto vadovų, Alfonsas Žalys pasuko į reformų pusę, rėmė Sąjūdžio veiklą, aktyviai dalyvavo diskutuojant ir įgyvendinant Klaipėdos universiteto steigimo idėją.

Kovo 11-osios Akto signataro, Klaipėdos miesto garbės piliečio, Klaipėdos universiteto garbės daktaro Alfonso Žalio vardo stipendija skirta pirmą kartą. Ji įsteigta Alfonso Žalio paramos fondo bei Klaipėdos universiteto 2019-aisiais metais sudaryta sutartimi. Fondo steigėjai tikisi, kad glaudus bendradarbiavimas su universitetu bus tęsiamas ir ateityje.