LT   |   EN      Mano KU   |   
KU studentas tapo pirmuoju tradicinių lenktynių dalyviu iš užsienio
18-09-2019

Keturi Klaipėdos universiteto (KU) studentai šįryt leidosi į tradicines lenktynes, skirtas paminėti „Dienai be automobilio“. Daugiau nei septynių kilometrų distanciją nuo prekybos centro „BIG“ iki Klaipėdos universiteto rektorato pastato studentai įveikė skirtingomis transporto priemonėmis – maršrutiniu taksi, autobusu, dviračiu ir net bėgte. Lenktynėse taip pat dalyvavo elektromobilis ir lengvasis automobilis.

Pirmasis finišo liniją kirto elektromobilio vairuotojas, o nuo jo vos keliomis minutėmis atsiliko maršrutiniu taksi kelionės tikslą pasiekusi KU Informatikos inžinerijos studijų programos II-ojo kurso studentė Karolina Jarkauskaitė.

„Džiugu, kad studijuodami Klaipėdos universitete galime užsiimti ne tik akademine veikla, bet ir prisidėti prie tokių socialinių akcijų. Manau, kad universiteto tikslas yra ugdyti ne tik gerus specialistus, bet ir socialiai atsakingus žmones.“, – kirtusi finišą sakė Karolina.

Nedaug nuo jos atsiliko ir autobusu važiavęs KU studentas iš Indijos Ghanshyam Premnath. Naftos ir dujų technologinių procesų studijų programos II-ojo kurso studentas įsirašys ir į šių lenktynių istoriją – nors jos surengtos jau dvyliktąjį kartą, G. Premnath tapo pirmuoju dalyviu iš užsienio.

„Smagu, kad liksiu šio renginio įrašuose. Nežinau, gal baigęs studijas dar kartą būsiu įrašytas istoriją? Reikia pasidomėti, ar dar yra studentų iš Indijos, kurie jau baigė Klaipėdos universitetą anksčiau.“, – po finišo juokavo studentas.

Paskutinis iš dalyvių finišą pasiekė bėgte trasą įveikęs studentas. Nors ir sunkiai atgaudamas kvapą, vaikinas neslėpė šypsenos ir spaudė ranką jį pasveikinusiam Klaipėdos universiteto rektoriui prof. dr. Artūrui Razbadauskui.

„Džiugu, kad Klaipėdos universiteto studentai yra aktyvūs ne tik akademinėje veikloje, bet ir dalyvaudami tokiuose renginiuose. Mūsų universitete vykdoma daug veiklų ir tyrimų, susijusių būtent su oro tarša, nes ši problema yra labai opi, ypač didmiesčiuose. Šios lenktynės taip pat yra ir puikus įrodymas, kad Klaipėdoje studijuoti ir gyventi – labai patogu, nes studentai iš visų miesto taškų universitetą gali pasiekti patogiai ir saugiai naudodamiesi viešuoju transportu.“, – sakė Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.