LT   |   EN      Mano KU   |   
KU savo iniciatyvomis kviečia gyventi tvariai ir atsakingai
23-10-2020

Klaipėdos universitete vyksta vis daugiau iniciatyvų, kurios kviečia gyventi atsakingai, tvariai, saugoti save ir aplinką.

Dalinamės keliomis iniciatyvomis.

  1. Tarptautinis projektas „BRIDGE“ („Tinklaveikos kūrimas žaliojo augimo ateičiai“) kviečia tarptautinius studentus aktyviai domėtis žaliojo augimo temomis: švariu transportavimu, žaliąja statyba, atliekų valdymu, energijos efektyvumu ir vandens valdymu. Jiems organizuojamos tarptautinės žaliosios stovyklos, tarptautinės olimpiados, o sukurtoje žinių platformoje – ne tik statistinė informacija, bet ir video pamokos.
  2. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai kartu su kolegomis iš Lenkijos okeanografijos instituto tyrinėja makroplastiką Arkties regione ir naujausius tyrimų rezultatus jau pristato mokslo bendruomenei.
  3. Klaipėdos mokslo technologijų parko ir Klaipėdos universiteto iniciatyva laboratorinėmis sąlygomis auginti krevetes jau pasiteisino ir ši žinia sparčiai sklinda ne tik Klaipėdos bendruomenėje, bet ir tarptautiniu lygmeniu.

Apie šių ir kitų prasmingų darbų eigą ir rezultatą skaitykite naujai parengtame leidinyje „Žalioji knyga 2020″. Leidinys prieinamas universiteto SHMF ir JTGMF bibliotekose.

Džiaugiamės, kad Klaipėdos universiteto atstovės: doc. dr. Rasa Viederytė ir dr. Agnė Šneiderienė prisidėjo prie šio leidinio rengimo ir savo darbais skatina šiuolaikinę visuomenę būti atsakinga sau ir gamtai.