LT   |   EN      Mano KU   |   
KU rektorius dalyvavo Pasauliniame chirurgų kongrese
21-08-2019

Klaipėdos universiteto (KU) rektorius, Lietuvos chirurgų asociacijos prezidentas prof. dr. Artūras Razbadauskas neseniai sugrįžo iš 48-ojo Pasaulinio chirurgų kongreso, vykusio Krokuvoje (Lenkija). Ten jis dalyvavo kaip kviestinis lektorius.

Atstovaudamas Lietuvos chirurgams, A. Razbadauskas skaitė 30 min trukmės pranešimą tema „Modernios apendicito gydymo priemonės“ („Modern Management of Appendicitis“).

Pranešimo metu A. Razbadauskas kalbėjo apie požiūrio į apendicito operacijas pokytį bei apie apendicito gydymą antibiotikais. Buvo aptariamos ir dirbtinio intelekto galimybės, nustatant su apendicitu susijusias paciento būklės diagnozes.

Anot KU rektoriaus, iki šiol įsišaknijusi problema, jog apendicitas operuojamas kone kaskart, neatsižvelgiant į faktą, ar operacija tikrai būtina. Nors dabartiniai moksliniai tyrimai įrodo, jog apendicitą, jei leidžia galimybės, vis dėlto geriau palikti.

Pasak A. Razbadausko, šis kongresas – tai vienas solidžiausių tokio tipo renginių, todėl jam KU rektorius atsakingai ruošėsi kelis mėnesius.

„Šio renginio metu turėjau galimybę ne tik užmegzti naujas profesines pažintis, bet ir pasisemti kitų šalių patirties bei pasidalinti savąja“, – dalinosi kongreso įspūdžiais A. Razbadauskas.

Kviestiniai lektoriai skaityti pranešimus kongrese buvo atrinkti atsižvelgiant į jų profesines publikacijas ir žinomumą savo šalyje.

Kongrese buvo susirinkę 4000 dalyvių, pranešimus skirtingų sričių chirurgai iš viso pasaulio vienu metu skaitė net 8 erdvėse.

Spalio 18-19 d. KU vyks Eilinis Lietuvos chirurgų suvažiavimas, kuriame prof. dr. A. Razbadauskas taip pat pristatys pranešimą apendicito gydymo proceso modernizacijos tema.