LT   |   EN      Mano KU   |   
KU rektorius: „Būkime atidūs, rūpestingi ir sveiki!“
20-10-2020

Dėl uostamiestyje prastėjančių pandeminių rodiklių Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas laišku kreipėsi į bendruomenę: „Gerbiami Klaipėdos universiteto bendruomenės nariai, atidžiai stebime pandeminę situaciją Klaipėdoje. Koronaviruso COVID-19 rodikliai uostamiestyje sparčiai auga ir ypač padidėjo savaitgalį: jeigu penktadienį mieste buvo fiksuoti tik 53 susirgimų atvejai 100 tūkst. gyventojų, pirmadienį – jau 89,2. Lietuvos vidurkį, kuris šiuo metu yra 91,7 sergančiųjų 100 tūkstančių gyventojų, jau beveik pasivijome. Trečiadienį Klaipėdoje į posėdį renkasi Ekstremalių situacijų komisija, kuri, tikėtina, priims sprendimus dėl visuomeninį gyvenimą ribosiančių priemonių, galinčių sumažinti viruso plitimą.

Savaitgalį paaiškėjo, jog koronaviruso COVID-19 besimptome forma užsikrėtė vienas iš Klaipėdos universiteto administracijos darbuotojų. Žinoma, kad užsikrėsta už Universiteto ribų.

Pirmadienį, KU vadovybės iniciatyva, 10 bendruomenės narių, turėjusių kad ir minimalų kontaktą su užsikrėtusiuoju, savanoriškai testavosi. Kaip paaiškėjo vėliau, vienas testo atsakymas buvo teigiamas. Virusu užsikrėtęs administracijos darbuotojas izoliavosi. Norą testuotis pareiškė dar 5 kolegos.

Nors nesaugių kontaktų su užsikrėtusiaisiais neturėjau, COVID-19 testą laisvanoriškai atlikau ir aš, Klaipėdos universiteto rektorius. Testo atsakymas – neigiamas.

Pirmadienį rektorate atlikta patalpų dezinfekcija.

COVID-19 atvejus Lietuvoje tiria Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai, pradėdami epidemiologinį tyrimą. Papildomų nurodymų ar rekomendacijų dėl šių atvejų iš NVSC iki šiol negauta, epidemiologinis tyrimas nepradėtas. KU administracijos darbas organizuotas kombinuotu būdu, derinant nuotolinį ir kontaktinį darbą.

Kreipiuosi į Klaipėdos universiteto bendruomenę primindamas, jog pandeminei situacijai aštrėjant reikia neprarasti budrumo, saugoti save ir aplinkinius – stebėti sveikatą ir, pajutus bent menkiausius simptomus, kreiptis į šeimos gydytojus ar Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kurie pateiks rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų.

Turime būti atidūs, rūpestingi ir atsakingi, vengdami rizikingų situacijų, galinčių atnešti virusą į šeimas bei profesinę bendruomenę. Visiems linkiu būti sveikiems!“,- rašoma prof. dr. A. Razbadausko pasirašytame laiške.