LT   |   EN      Mano KU   |   
KU pristatė savo galimybes “Ąžuolyno” gimnazijos pedagogams
14-10-2021

Mokytojai irgi mokosi, domisi naujovėmis bei kolegų iš kitų švietimo įstaigų patirtimis! Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos pedagogų grupė lankėsi KU Sveikatos mokslų fakulteto Neurosensomotorinės diagnostikos laboratorijoje, susipažino su jos galimybėmis, mokslo darbuotojais bei čia vykdomais tyrimais.

Priimdamas svečius viename iš moderniausių Sveikatos mokslų fakulteto padalinių KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pastebėjo, jog visuomenėje yra nusistovėjęs stereotipas, jog KU yra jūrinis Universitetas, kuriame rengiami vien su jūra susiję specialistai. “Šiemet vykdome 169 mokslinius tyrimus, iš jų tik 60 jūriniai. Turime stiprų ir augantį Sveikatos mokslų fakultetą, kuriame rengiami slaugos, reabilitacijos, visuomenės sveikatos specialistai. Čia vykdoma daug visuomenei aktualių mokslo tyrimų”,- sakė KU vadovas.

Laboratorijos galimybes “Ąžuolyno” pedagogams pristatė Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Daiva Mockevičienė su komanda. Laboratorijos vadovė pasakojo, jog su  esama įranga įvairiapusius žmogaus fiziologijos tyrimus atlieka ne tik mokslininkai, pirmuosius tiriamuosius darbus čia šiemet pradėjo ir Klaipėdos universiteto “Žemynos” gimnazijos moksleiviai. Taip tikimasi jaunąją kartą sudominti sveikatos mokslais, ugdyti tyrėjų įgūdžius.

Bene didžiausią įspūdį  viešnioms iš “Ąžuolyno” gimnazijos paliko galimybė “pasimatuoti negalią”: specialūs akiniai, leidžiantys suvokti, kaip aplinką mato tam tikromis ligomis sergantys žmonės, ar pirštinės, leidžiančios sveikiesiems pajusti Parkinsono ligos simptomus.

“Ąžuolyno” pedagogų grupė apsilankė ir KU Jūros tyrimų instituto Mechanikos ir jūrų inžinerijos laboratorijoje.