LT   |   EN      Mano KU   |   
KU prisistatė Kinijoje: ar bus norinčių vykti į Kiniją, Hongkongą, Makao ar Tailandą semestrui?
31-10-2018

Švietimo mainų paramos fondo ir Lietuvos Respublikos ambasados Kinijoje iniciatyva 2018 m. spalio 17–21 dienomis Kinijos sostinėje Beijinge pristatytos Lietuvos aukštojo mokslo studijos. Mūsų universitetui šiuose renginiuose atstovavo Akademinių reikalų skyriaus darbuotoja Dalia Želvytė-Mockuvienė bei Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė Rima Mickevičienė.

Spalio 18 d. Kinijos nacionaliniame konferencijų (China National Convention) centre vyko Lietuvos ir Kinijos aukštųjų mokyklų seminaras, skirtas tinklų kūrimui ir tarpusavio ryšių stiprinimui, ypač išnaudojant Erasmus plius programos teikiamas galimybes. Kinijos universitetų atstovai išklausė informaciją apie tarptautines studijas Lietuvos universitetuose ir kolegijose, tikslinosi galimo bendradarbiavimo detales diskutuodami su paskirų Lietuvos institucijų atstovais.

Kinijos universitetus ir kolegijas domino studentų ir dėstytojų mainai, bendradarbiavimas doktorantūros lygiu ir atliekant mokslinius tyrimus bei įvairią projektinę veiklą. Pavyzdžiui, Šandongo universiteto (Shandong Normal University) Tarptautinių ryšių skyriaus atstovas Yin Tao domėjosi chemijos inžinerijos, biologijos, pedagogikos studentų mainų galimybėmis, Nandžingo aeronautikos ir astronautikos universiteto (Nanjing University of aeronautics and Astronautics) tarptautinių ryšių atstovas Tian Lifeng – mūsų autonominių transporto priemonių, robotų projektais, Ramkhamhaengo universiteto (Tailandas) atstovės – vadybos studijomis.

Renginyje dalyvavo Kinijos švietimo ministerijos centro vadovas Yang Xiaochun, Kinijos stipendijų tarybos (China Scholarship Council) vadovas Sun Xiaomeng. Šių svarbių asmenų sprendimai lemia kinų galimybes mokytis užsienyje. Beje, Lietuva taip pat turi stipendijų fondą Kinijos piliečiams. Renginio organizatoriai maloniai nustebino dalyvius, pakvietę Pekino universiteto lietuvių kalbos studijų programos studentus, kurie dainavo populiarias lietuviškas dainas ir šoko tautinius šokius.

Spalio 19 d. vyko susitikimas Lietuvos Respublikos ambasadoje. Ambasadorė Ina Marčiulionytė supažindino su ambasados veikla, pasidalijo kinų bendravimo kultūros, verslo interesų, gyvenimo būdo ir gydymosi ypatumų patirtimi, papasakojo apie vizų išdavimo tvarką. Pasigėrėję kinų tapytojos Cao Ping akvarelės paroda, atsisveikinome su ambasadore ir išvykome turistų maršrutais į Lamų šventyklą bei Uždraustąjį miestą.

Spalio 20–21 dienomis vyko Kinijos studijų paroda, kurioje Klaipėdos universitetas dalyvavo pirmą kartą. Originaliai apipavidalintame stende labai pravertė žemėlapis, kuriame mūsų šalis buvo nuspalvinta Lietuvos vėliavos spalvomis, nes daugelis lankytojų nežinojo, kur yra Lietuva, Skandinavijos šalys ar net Baltijos jūra. Tik bevardijant aplink Baltijos jūrą išsidėsčiusias šalis, paminėjus Vokietiją, suglumusį veidą nušviesdavo džiaugsmas, kurį lydėdavo galvos linksėjimas ir komentaras: „Europe… Europe…“

Mažai buvo tokių, kurie jau lankėsi Lietuvoje ar kaimyninėse šalyse, turi bendrų projektų ar verslo interesų mūsų šalyje. Parodoje dalyvavo Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Suomijos, Čekijos, Rusijos ir kiti universitetai, kurie atsivežė savo alumnus, besimokančius ir pas juos dirbančius kinus, jie besidominčiuosius jų studijomis instruktuodavo kinų kalba.

Pastebėjome, kad silpnos anglų kalbos žinios daugeliui norinčiųjų studijuoti Europoje tampa kliūtimi, nes teirautasi, ar nėra įžanginių anglų kalbos studijų. Tiesa, buvo ir besidominčiųjų KU reitingais, pas mus dėstančiais dėstytojais, kuriems anglų kalba yra gimtoji, ir pan. Kinus domino ir trumpieji kursai, nes studijų tarptautiškumas Kinijoje šiuo metu ypač skatinamas. Dauguma užsienio universitetų domėjosi Erasmus plius mainų programa, kuri tapo globali.

Užmezgėme daugybę ryšių, toliau rengsime bendradarbiavimo paraiškas. Dėstytojai sutinka vykti į tolimas šalis, o kaip bus su studentais? Ar atsiras norinčiųjų vykti į Kiniją, Hongkongą, Makao ar Tailandą semestrui?