LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU prasidėjo jubiliejinė Lietuvos studentų sąjungos asamblėja

Rugpjūčio 23 d. Klaipėdos universitete (KU) prasidėjo jubiliejinė – 20-oji Lietuvos studentų sąjungos (LSS) asamblėja.

LSS kaip ir kasmet, toje pačioje vietoje ir tuo pačiu laiku, susirenka diskutuoti aukštojo mokslo, studentų gyvenimo sąlygų, švietimo problemų sprendimo klausimais. Šių metų 20-osios asamblėjos tema – „Ateitis – studentų rankose“ – taip pat skirta aptarti šių problemų sprendimo būdus.

Pirmąją dieną vyksiančios konferencijos metu bus kalbama apie aukštojo mokslo dabartį ir ateitį, studentų įtaką švietimo politikai, Bolonijos proceso reikšmę bei apie psichinę studentų būklę akademinėje aplinkoje. Iš karto po konferencijos, Lietuvos studentijos lyderiai KU kieme minės Baltijos kelio 30-ies metų sukaktį – kartu su Latvijos, Estijos ir Lietuvos studentų lyderiais sukibs į didžiulę grandinę ir kartu sugiedos Baltijos kelio himną.

Vėliau Asamblėjos programa persikels į Šventąją, kur studentai dirbs darbo grupėse ir toliau spręs opias aukštojo mokslo problemas, o vakare Šventosios paplūdimyje 25-aisiais „LSS laužais“ neformaliai paminės 28-ąjį Sąjungos gimtadienį!

Jubiliejinės LSS asamblėjos atidarymo metu, dabartinis sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas dėkojo KU už kasmetinį priėmimą ir džiaugėsi Lietuvos studentų vienybe.

„Svarbu, kad iki šiol išlaikėme asamblėjos tradicijas ir kasmet renkamės čia, KU. Kasmet diskutuojame, kalbamės ir siekiame pokyčių vardan pačių studentų ir kasmet uždegame LSS laužus minėdami LSS gimtadienį“, – kalbėjo E. Sarkanas.

Į jubiliejinę asamblėją atvyko ir Švietimo, sporto bei mokslo ministras Algirdas Monkevičius, kuris studentams palinkėjo ne tik sėkmės, bet ir atsakomybės.

„Kiekvienas iš jūsų privalo pagalvoti „Už ką aš atsakingas?“. Daugeliu atvejų jūsų atsakomybė pasireiškia jūsų motyvacija. tobulėjimu, sėkmingomis studijomis, kurios nereiškia vien tik diplomo, žinių ar sėkmės studijų procese. Studijos – tai pasirengimas gyventi ir būti piliečiu. Piliečiu, kuris kurs šeimą ir atsakingai kurs vertę, nesvarbu kur bebūtų – ar scenoje, ar laboratorijoje, ar sporto aikštelėje“, – sakė ministras.

LSS pasveikinti atėjęs KU Tarybos pirmininkas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas neslėpė džiugesio, kad „būtent Klaipėda pasirinkta atspirties tašku susumuojant nueitą LSS kelią ir žvelgiant į tolimesnius iššūkius“.

Meras taip pat linkėjo, kad šių metų asamblėjos šūkis – „Ateitis – studentų rankose“ – jaunimui taptų atsakymu į visus klausimus.

„Reikia kurti tokią ateitį, kuriai tapus praeitimi, ja galėtum didžiuotis“, – pabrėžė Klaipėdos meras.

Lietuvos studentijai gražių žodžių negailėjo ir KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. Jis išsakė tikėjimą, kad asamblėjoje vyksiančios diskusijos bus svarbios ne tik patiems studentams.

„Šios dienos diskusijos bus svarbios tiek jums patiems, gyvenantiems studentišką gyvenimą, tiek ministrui ir jo komandai, tiek universitetams bei miestų vadovams. Tegul jos tampa gairėmis, kuriomis galėtume žengti“, – pasveikino Lietuvos studentus KU rektorius.

Prie prasidedant konferencijai, renginio atidarymo ceremonijos pabaigoje įvyko iškilminga akimirka – į LSS Garbės narius buvo inauguruotas buvęs sąjungos prezidentas Paulius Baltokas. Jam buvo įteiktos Garbės narių regalijos – mantija ir sąjungos simbolika – atminimo gaublys „Pasaulis pagal LSS“.