LT   |   EN      Mano KU   |   
KU plečia bendradarbiavimo ryšius
05-02-2019

Vasario 5 dieną Klaipėdos universitetas pasirašė sutartį su atnaujinta sanatorija Palangoje „Gradiali“. Planuojami moksliniai tyrimai, seminarai, mokymai, sveikatinimo turizmo plėtra.

Sutartimi Klaipėdos universitetas ir sanatorija „Gradiali“ įsipareigojo bendradarbiauti organizuojant specialistų rengimą, mokslinių tyrimų ir studentų praktikų organizavimą, savanorišką veiklą, vykdant reabilitacijos komandinį darbą, teikiant ekspertų konsultacijas reabilitacijos srityje.

„Pasirašydami šią sutartį visų pirma užtikriname mūsų universiteto studentams praktikos vietas. Sanatorija „Gradiali“ turi puikią praktinę bazę, kuri Universitetui yra labai reikalinga. Mes turime sutarčių su ligoninėmis, tačiau su sanatorija, tai – pirmoji bendradarbiavimo sutartis.

Kartu planuojame rengti mokslinius seminarus, projektus, tyrimus, kurie bus naudingi visai Lietuvai. Dėsime aktyvias pastangas įgyvendinant sutartyje numatytus tikslus“, – kalbėjo laikinasis KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Sanatorijos „Gradiali“ direktorė Aida Matulis tikisi, kad bendradarbiaujant pavyks atlikti mokslinius tyrimus, kurie bus naudingi visai šaliai, visuomenei. Tuo metu studentams įsipareigojama suteikti geriausias sąlygas praktinėms žinioms įgyti.

„Dėsime visas pastangas, kad studentai gautų kuo daugiau žinių. Tikimės, jog bendra veikla prisidės prie visuomenės sveikatinimo. Mat dažniausiai į sanatoriją atvažiuoja žmonės po sveikatos pablogėjimo. Norėtume, kad kasmet vis daugiau žmonių investuotų į savo sveikatą, ją gerintų. Juk kuo daugiau visi rūpinsis savo sveikata, tuo mažiau reikės investuoti į gydymą. Tad labai tikiuosi, kad kartu pasieksime šių rezultatų,“ – vylėsi A. Matulis.

Vienas iš KU įkūrėjų, KU Sveikatos mokslų fakulteto steigėjų, prof. dr. Algimantas Kirkutis pabrėžė, kad ši sutartis svarbi ir kalbant apie vis populiarėjančią gyvensenos mediciną.

„Vis daugiau šnekame apie dvi medicinas: alternatyviąją ir kitą, visai naują ir pažangią, – gyvensenos mediciną. Kai žmonės yra gydomi be vaistų, tik koreguojant jų gyvenimo būdą. Tad ši sutartis labiausiai ir yra nukreipta į gyvensenos mediciną. Beje, ši studijų programa – kol kas vienintelė visoje Europoje. Mes pirmieji esame licencijavę šią specialybę“, – teigė prof. dr. A. Kirkutis.

Pašnekovas užsiminė ir apie tarptautines bendradarbiavimo perspektyvas.

„Kurortas labai laukia svečių iš rytų, vakarų, tad turime pateikti kažką naujo, ko neturi kiti kurortai. Universitetas su savo sveikatinimo potencialu gali prisidėti prie naujų, įdomių dalykų kūrimo. Tai galėtų spręsti ir sezoniškumo problemas“, – dėstė prof. dr. A. Kirkutis.

Siekiant sutartyje užsibrėžtų tikslų, laikinai KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanės pareigas einanti prof. dr. Diana Šaparnienė, siūlė nepamiršti ir studentų baigiamųjų darbų.

„Ne tik mūsų dėstytojų moksliniai tyrimai, bet ir studentų baigiamieji darbai gali būti labai reikšmingi. Juose taip pat galima iškelti problemas, atlikti tyrimus, parengti puikiausius rezultatus, siūlymus, kurie galėtų būti pritaikomi jūsų organizacijoje“, – sakė prof. dr. D. Šaparnienė.

Rektoriaus patarėjas dr. Benediktas Petrauskas pritarė išsakytoms dekanės mintims ir pabrėžė, kad būtent toks bendradarbiavimas tarp verslo ir Universiteto planuojamas ateityje.

„Mokslas ir verslas turi veikti išvien. Tad patys planuojame kreiptis į verslininkus, kad jie įvardintų jų gamybos procesuose didžiausias ar ilgiausiai užsitęsusias problemas. Mūsų mokslininkai galėtų pateikti pasiūlymus, kaip jas išspręsti. Tai būtų abipusė nauda“, – kalbėjo dr. Benediktas Petrauskas.

Vienas iš pirmųjų KU ir sanatorijos „Gradiali“ bendrų projektų įvyks jau šį pavasarį. Organizuojama stovykla, skirta sergantiems lėtinėmis ligomis.

„Kovo 29 – balandžio 7 dienomis, vyks 10-ies dienų stovykla. Joje dalyvaus apie 20 dalyvių. Bus sudaryta speciali programa, kurioje numatyti ir seminarai, ir praktiniai užsiėmimai. Iš Vokietijos, Berlyno, atvyks mitybos specialistė, kuri dalinsis žiniomis, ves praktinius mokymus. Tai bus puiki galimybė, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip cukralige ar nutukimu, įgyti žinių, kaip sureguliuoti mitybą, fizinį aktyvumą, į ką ypatingai atkreipti dėmesį ir pan.“, – pasakojo prof. dr. Daiva Mockevičienė, KU Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja.