Klaipėdos
universitetas
KU pergalės Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų sporto žaidynėse

Gegužės 18-21 dienomis Rygoje ir Dobelėje (Latvija) vyko XXXIII SELL (Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos) studentų žaidynės. Kasmetinėse žaidynėse dalyvavo virš 1,5 tūkst. studentų iš 12 šalių, 65 aukštųjų mokyklų. SELL žaidynėse Klaipėdos universitetui atstovavo futbolo, tinklinio, stalo teniso, lengvosios atletikos, graikų-romėnų imtynių, laisvųjų imtynių, sunkiosios atletikos sportininkai.

Aukso medalius iškovojo Šarūnas Banevičius – rutulio stūmimas (19,34 m) bei stalo tenisininkai Alfredas Udra ir Tomas Mikutis dvejetų varžybose. Pastarieji sportininkai  vienetų varžybose pasidalino bronzos medalius.

Auksu pasipuošė ir laisvosiose imtynėse sau lygių neturėjo Klaipėdos universiteto sportininkas, Tomas Baracevičius. Jis iškovojo bronzos medalį ir graikų-romėnų imtynėse. O imtynininkas Gvidas Rubežius laisvosiose imtynėse iškovojo sidabro ir graikų-romėnų imtynėse bronzos medalį. Sportininkų treneris – Sergej Kasimov.

SELL žaidynėse dalyvavo Klaipėdos universiteto sunkiaatlečiai, vadovaujami Bronislovo Vyšniausko. Aukso medalį iškovojo Sergej Lichavoj kategorijoje virš 94 kg. Šioje kategorijoje antras liko Tomas Li-chin-kai ir trečias Žygimantas Staniulis. Svorio kategorijoje iki 94 kg – aukso medalį iškovojo Domantas Kmieliauskas. Raimondas Trajanauskas šioje kategorijoje liko ketvirtas. Sidabro medalius iškovojo Laurynas Antanaitis (iki 85 kg kategorijoje) ir Vincentas Skirka (iki 69 kg kategorijoje).

Lengvaatletė Banga Balnaitė 1500 m bėgime finišavo trečia ir pasidabino bronzos medaliu. Kitą dieną startavusi 800 m bėgime – finišavo trečia ir iškovojo antrąjį bronzos medalį. Sportininkės treneris – Mindaugas Krakys.

KU Futbolo komanda, treniruojama Mariaus Komovo, iškovojo bronzos medalius. Rezultatyviausio žaidėjo prizas atiteko Algimantui Bačianskiui.

Pagal iškovotus medalius Klaipėdos universiteto sportininkai iš dalyvavusių žaidynėse šešiasdešimt penkių universitetų, užėmė aštuntą vietą.

Kitais metais SELL žaidynės vyks Estijoje.

Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sąjungos 1923 m. balandžio 11 d. Tartu mieste (Estija) sudarė bendradarbiavimo programą. Vienoje iš šios programos dalių buvo numatyta reguliariai rengti studentų sporto varžybas. Jau 1923 metų rudenį Tartu mieste įvyko I-oji Baltijos studentų olimpiada. Vėliau šios sporto žaidynės buvo vadinamos SELL (keturių Baltijos šalių pavadinimų pirmosiomis raidėmis) žaidynėmis. Nuo 1929 m. pradėtos rengti žiemos žaidynės, tačiau jos nebuvo atkurtos.

1940 m. okupavus Baltijos šalis, žaidynės nebuvo organizuojamos. Ir tik 1998 metais žaidynės buvo atgaivintos ir vyko Estijoje, jų programoje buvo lengvoji atletika, krepšinis, dziudo, tinklinis, karatė, moterų grupinė gimnastika, orientavimosi sportas, badmintonas.