LT   |   EN      Mano KU   |   
KU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su vokiečių moksliniu institutu
07-12-2017

Klaipėdos universitete savo veiklą pradeda vykdyti Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutas. Tai pirmas vokiečių mokslinis institutas Baltijos šalyse. Gruodžio 7 d. KU rektorius prof. habil. dr. Eimutis Juzeliūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vadovu prof. dr. dr. h. c. (mult.) Winfriedu Böttcheriu. Susitikime taip pat dalyvavo Baltijos jūros valstybių tarybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Berndas Hemingwayus, Europos regionų komiteto pirmininkas Karlas Heinzas Lambertzas ir Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto vykdantysis direktorius, Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas doc. dr. Arūnas Baublys ir kt. atstovai.

Klaipėdos universitetas ir Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų institutas įsipareigoja bendradarbiauti akademinių tęstinio mokymo priemonių ir antrosios pakopos studijų organizavimo ir įgyvendinimo srityje. KU Socialinių mokslų fakultete startuos jungtinė Europos studijų magistrantūros studijų programa, vykdoma kartu su Rostoko universitetu. Programa bus vykdoma vokiečių kalba, dėstyti atvyks dėstytojai iš Rostoko universiteto, žymūs mokslo ir politikos veikėjai iš Vokietijos ir Europos Sąjungos institucijų.

Klauso Mehnerto institutas, veikęs Kaliningrado valstybiniame technikos universitete, dėl politinių priežasčių 2016 metais nutraukė Europos studijų magistrantūros studijų programą. Po sutarties pasirašymo prasidės Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto integracija į Klaipėdos universitetą.

Klauso Mehnerto Europos studijų ir tyrimų instituto tikslas – skatinti europinį dialogą, kurti ir vykdyti tęstinio mokymo įprastinių ir nuotolinių studijų programas, susijusias su Europos Sąjungos santykiais ir kitomis Europos bei ne Europos šalimis.