LT   |   EN      Mano KU   |   
KU pagerbti „Geriausios 2018 m. disertacijos“ konkurso laureatai
13-12-2019

2019 m. rudenį buvo paskelbti kasmet Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamo „Geriausių 2018 m. disertacijų“ konkurso laureatai, tarp kurių pateko ir 2 Klaipėdos universiteto atstovų darbai.

Vienas jų – tai dr. Indrės Žigeu KU apgintas darbas „Stiklo dirbiniai ir jų naudojimo kultūra Klaipėdoje XVI–XIX a. Baltijos jūros regiono kontekste“ (mokslinis vadovas – doc. dr. Gintautas Zabiela), kuris buvo pripažintas, kaip geriausias darbas Socialinių ir humanitarinių mokslų srityje. Taip pat Fizinių, technologijos, biomedicinos mokslų ir žemės ūkio disertacijų darbų srityje laureatu tapo KU mokslo darbuotojas dr. Mantas Atutis, VGTU apgynęs darbą tema: „Iš anksto įtemptais bazalto pluošto strypais armuotų lenkiamųjų betoninių elementų elgsenos analizė“ (mokslinis vadovas – prof. dr. Juozas Valivonis).

Lapkričio 26 d. disertantus pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, įteikęs padėkas visiems vienuolikai pasižymėjusių jaunųjų mokslininkų, o gruodžio 12 d. už nuopelnus bei universiteto vardo garsinimą disertantus KU atstovus pagerbė ir universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, dėkodamas už pridėtinę vertę, savo moksliniais darbais kuriamą ne tik KU, bet ir visai Lietuvai.

KU Mokslo ir inovacijų prorektorius dr. Darius Daunys ne ką mažiau džiaugėsi KU atstovų pasiekimais „Geriausios 2018 m. disertacijos“ konkurse ir teigė, kad po tokio didelio įvertinimo jau galima siekti net ir Nacionalinės premijos.

„Jaunoji mokslininkų karta – tai pamatas, ant kurio stovi Lietuvos mokslas. Ne tik jus sveikinu, bet ir dėkoju už garbę, kurią atnešėte mūsų universitetui“, – sveikino I. Žigeu bei M. Atutį mokslo ir inovacijų prorektorius.

Patys jaunieji mokslininkai šį pasiekimą mato tik kaip savo mokslinio kelio pradžią ir toliau žada tęsti darbus juos dominančiose srityse.

Pradžioje disertacijų konkursui buvo pasiūlyti 56 moksliniai darbai – fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio bei humanitarinių ir socialinių mokslų sričių. Laureatais iš viso pripažinti 11 mokslinių darbų.

Šiais apdovanojimais siekiama skatinti doktorantus ruošti aukšto lygio disertacijas, kurios pelnytų pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, skatinti tarpinstitucinį ir tarpdisciplininį bendradarbiavimą, didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės ir svarbos visuomenei mokslinę veiklą.