LT   |   EN      Mano KU   |   
KU mokslininkų organizuojamas metodologinis seminaras-pokalbis „Globalaus mokslo neurozė ir jos kaina“
17-10-2016

Spalio 20 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečiame į KU mokslininkų organizuojamą metodologinį seminarą-pokalbįGlobalaus mokslo neurozė ir jos kaina

Vienas iš dažniausiai girdimų priekaištų mokslo ir studijų institucijoms Lietuvoje (ir kitose ES šalyse) yra nepakankamas tarptautiškumas ir globalaus konkurencingumo stoka. Mokslo politikos ir administravimo diskurse tarptautiškumas suvokiamas kaip savaiminė vertybė, kurios privalo siekti visi, kas nori save laikyti mokslininkais.

Tai, kad tarptautiškumas nėra tik ilgai užsitęsusios užstalės diskusijos tema apie akademines vertybes, liudija ir naujai priimami administraciniai sprendimai. Jie vis akyliau ir uoliau projektuoja globalų vertybinį mokslo matymą į  vietinius kontrolės mechanizmus, kurie tiesiogiai apibrėžia mokslininko veiklos sąlygas. Dėl tokių administracinių sprendimų prasmės dažniausiai į diskusiją puola humanitarinių ir socialinių mokslų atstovai, kurie globaliam mokslui priešpastato nacionalinį ir imasi įvairių rezistencinių praktikų. Tačiau polemikoje dėl prasmės dažnai užmirštamas kitas esminis klausimas – kokia yra tarptautiškumo kaina ir kas labiausiai pasipelno iš globalaus mokslo diskurso?

Spalio 20 d. (ketvirtadienį) savo įžvalgomis apie globalaus mokslo lauką, sparčiai kintančią tarptautinių mokslo žurnalų rinką ir griežtėjančius kvalifikacinius reikalavimus Lietuvos mokslininkams pasidalins Socialinių pokyčių studijų centro vadovas dr. Liutauras Kraniauskas.

Maloniai kviečiame visus mokslininkus į susitikimą!

Spalio 20 d., 17.00 val.

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (Herkaus Manto g. 84), auditorija Nr. 205