LT   |   EN      Mano KU   |   
KU mokslininkų išradimas Lietuvos technikos bibliotekos Patentinės informacijos centre išrinktas 2016 metų birželio mėnesio išradimu
07-07-2016

KU mokslininkų išradimas Lietuvos technikos bibliotekos Patentinės informacijos centre išrinktas 2016 metų birželio mėnesio išradimu

Klaipėdos universiteto dr. Albino Stankaus ir Žydrūno Lukošiaus išradimo patentas LT6276 „Miego arterijos kraujo spaudimo ir jo pulsinės bangos matavimo įrenginys ir sistema augmentacijos indekso ir miego arterijos vidinio skersmens skaičiavimai ir skaičiavimo būdas“ Lietuvos technikos bibliotekos Patentinės informacijos centre buvo išrinktas 2016 metų birželio mėnesio išradimu.

Mėnesio išradimas renkamas siekiant skatinti Lietuvos išradėjų techninės kūrybos veiklą bei patentų sistemos naudojimą šalyje. Mėnesio išradimas skelbiamas Lietuvos technikos bibliotekos interneto svetainėje (http://www.tb.lt/PIC/PIC.htm), gatvės stende Šv. Ignoto g. 6, Vilniuje, taip pat šalies mokslo ir technologijų interneto portaluose.

Šis išradimas – miego arterijos kraujo spaudimo ir jo pulsinės bangos matavimo įrenginys ir sistema, apskaičiuojanti augmentacijos indekso ir miego arterijos vidinį skersmenį.

Miego arterijos kraujo spaudimo ir jo pulsinės bangos matavimo sistema apima įrenginį, susidedantį bent iš vieno tvirtinimo įtaiso, skirto patikimai pritvirtinti minėtą įrenginį prie naudotojo kūno dalies įtaiso, pavaros ir bent vieno jėgos jutiklio.

Nors išradime aprašytas matavimo įrenginys ir sistema yra ypatingai tinkama matuoti kraujospūdį miego arterijos srityje, tačiau ši sistema ir būdas taip pat gali būti taikomi kraujospūdžio matavimui bet kurioje žmogaus kūno vietoje, prie kurios galima nejudinamai pritvirtinti įrenginį.