LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU mokslininkė dalyvavo pasaulinėje jūrų pramonės parodoje ir kongrese

Rugsėjo 3-6 dienomis Klaipėdos universiteto Inžinerijos katedros vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Tatjana Paulauskienė dalyvavo Pasaulinėje jūrų pramonės parodoje „SMM: World’s #1 Trade Fair for the Maritime Industry“ ir aplinkosauginiame jūrų pramonės kongrese „GMEC: The Global Maritime Environmental Congress“ Hamburge (Vokietija).

SMM yra unikali platforma skirta verslo ir mokslo bendradarbiavimo skatinimui, verslo plėtojimui, jūrų pramonės plėtros bei inovatyvių technologijų pristatymui. Parodoje inovacijos buvo pristatytos daugiau nei 2200 parodos stenduose, o ją aplankė virš 50000 lankytojų.

GMEC kongrese buvo aptariami jūrų transporto sektoriaus iššūkiai, dalis kurių susieti su naujais tarptautinės jūrų organizacijos reikalavimais, įsigaliosiančiais nuo 2020 metų sausio 1 dienos, kuomet visuose ES pakrančių regionuose bus griežčiau ribojami sieros oksidų išmetimai. Jūrų pramonės ekspertai apžvelgė išmetamųjų dujų valymo sistemas (skruberius) ir alternatyvaus kuro naudojimo galimybes. Jų manymu vienu iš perspektyviausiu, ypač kruizinių laivų sektoriuje, laikomas suskystintųjų gamtinių dujų panaudojimas. Pirmasis pasaulyje suskystintosiomis gamtinėmis dujomis varomas kruizinis laineris AIDAnova prieš savaitę išplaukė iš Vokietijos Papenburgo laivų statyklos.

Kongrese taip pat nemažai dėmesio buvo skirta balastinių vandenų valymo technologijų apžvalgai praėjus metams nuo Tarptautinės konvencijos dėl laivų balastinių vandenų ir nuosėdų kontrolės ir valdymo įsigaliojimo. Pranešėjai pristatė eksploatuojamų sistemų analizės rezultatus – paaiškėjo, kad nemažai gedimų atsiranda dėl neteisingo eksploatavimo, todėl personalui būtina suteikti žinias apie naudojamų technologijų svarbą ir tinkamą eksploatavimą.

Kitas SMM renginys vyks 2020 metais.

Išvyka 100 % finansuota Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros „Mokslo ir tyrimų atvira prieiga – MITAP II“ projekto lėšomis.