LT   |   EN      Mano KU   |   
KU mokslininkai kuria edukacines aplinkosaugines priemones visuomenei
11-05-2020

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkai vykdo projektą COMPLETE (Invazinių rūšių valdymo strategijos sukūrimas Baltijos jūros regione siekiant sumažinti jų patekimo riziką laivybos keliu), daugiau apie projekto vykdomas veiklas bei rezultatus skelbiama projekto tinklapyje (https://balticcomplete.com/project).

Tai tarptautinis projektas, kuriame dalyvauja mokslo institucijos iš Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, bei asocijuoti nariai iš Rusijos federacijos, aktyviai prie projekto veiklų prisideda HELCOM organizacija. Projekto metu į vykdomas veiklas kviečiamos dalyvauti įvairios institucijos, kurių veikla susijusi su aplinkos apsauga, laivybą ir kitomis projekto veiklomis.

Pristatome vieną iš projekto rezultatų, tai edukacinis filmas pavadinimu „Pakeleiviai Baltijos jūroje“ (angl. Hitchhikers in the Baltic Sea). Filmas skirtas supažindinti visuomenę su svetimkraštėmis rūšimis, jų plitimo būdais bei kaip žmonės galėtų prisidėti stabdant šių organizmų plitimą Baltijos jūroje: https://buff.ly/2Y9xGkD