LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU mokslininkai dalyvavo transporto srities konferencijoje Vienoje

2018 m. balandžio 16-19 dienomis Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslo fakulteto prof. dr. Arūnas Andziulis ir vyresnioji mokslo darbuotoja doc. dr. Tatjana Paulauskienė dalyvavo „Transport Research Arena (TRA 2018): A Digital Era for Transport Solutions for Society, Economy and Environment“ renginyje Vienoje (Ausrija).

TRA 2018 konferencija yra didžiausia Europoje ir yra skirta moksliniams tyrimams ir inovacijoms transporto srityje. Ją organizuoja Europos Komisija kartu su Austrijos transporto ir inovacijų ministerija, Europos kelių direktorių konferencija (CEDR), Europos transporto mokslinių tyrimų sąjunga (ETRA), Europos kelių transporto technologijos platforma (ERTRAC), geležinkeliais (ERRAC), jūrų transporto (WATERBORNE TP), logistikos (ALICE), aviacijos (ACARE) bei statybos (ECTP) organizacijų atstovais.

Renginyje dalyvavo virš 3000 delegatų, buvo skaitoma 650 pranešimai, o inovacijos pristatytos 90 parodos stenduose. Buvo galima susipažinti su naujaisiais technologiniais sprendimais transporto srityje, o Europos Komisijos stende – su ES finansuojamų mokslinių tyrimų ir plėtros projektų pasiekimais.

Renginyje buvo akcentuojami 3 ateities iššūkiai:

  • kaip skaitmenizacija transformuoja transporto sistemą;
  • dekarbonizacija ir ateities augimas – kaip pakeisti transporto sistemą ir likti konkurencingiems;
  • naujo judumo „kraštovaizdžio“ formavimas – Europos transporto sistemos vizija.

Išvyka 100 % finansuota Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros TYKU 2 projekto lėšomis.

Kitą kartą TRA renginys vyks 2020 metais Helsinkyje.