LT   |   EN      Mano KU   |   
KU mokslininkai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Medicina už spygliuotos vielos“
18-05-2018

2018 m. gegužės 8-9 d. KU Sveikatos tyrimų ir inovacijos mokslo centro vyriausioji mokslo darbuotoja prof. habil. (hp) dr. Dalia Marija Stančienė, Filosofijos ir kultūrologijos katedros profesorius dr. Gintautas Vyšniauskas, Europos kalbų katedros profesorė dr. Irena Darginavičienė ir Medijų filosofijos ir kultūrinių industrijų bakalauro studijų III kurso studentas Andrejus Larionovas dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Medicina už spygliuotos vielos“, kurią organizavo Krokuvos Medicinos draugija ir Jogailos universitetas su partneriais: Aušvico-Birkenau valstybinis muziejus ir Maimonido institutas medicinos, etikos ir holokausto tyrimams (JAV).

Konferencijoje buvo apžvelgti pseudomedicinos eksperimentai, atlikti su nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovyklų kaliniais, aptartos pasekmės kalinių sveikatai, analizuotos nacių medicinos etinės implikacijos šiuolaikinei medicinos praktikai. Psichiatrė, medicinos mokslų profesorė dr. Wanda Półtawska (g. 1921 m.), Ravensbriuko vokiečių koncentracijos stovyklos kalinė (1941-1945), patyrusi savo kūnu nacių medikų eksperimentus, teigė, kad į kalinius buvo žiūrima kaip į bandomuosius gyvūnus. Eksperimentai turėjo pagelbėti vokiečių kariams fronte.

Konferencijos dalyviai aplankė Aušvico-Birkenau memorialą, pagerbė žuvusiųjų atminimą. Organizacinio komiteto pirmininkas, medicinos mokslų daktaras, profesorius, žurnalo „Medycyna Praktyczna“ vyriausias redaktorius Piotr Gajewski baigiamajame žodyje pabrėžė, kad ši konferencija, subūrusi mokslininkus iš viso pasaulio, supažindins tarptautinę bendruomenę su nacių medikų nusikaltimais žmonijai, atliekant „medicininius eksperimentus“ Vokietijos koncentracijos stovyklose ir bus perspėjimas ateities kartoms.

Daugiau informacijos – vaizdo reportaže.