LT   |   EN      Mano KU   |   
KU mokė žmonių su negalia supratimo
02-12-2019

KU Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra priešmokyklinio amžiaus vaikus mokė tapti neabejingais žmonėms su negalia ir juos suprasti.

KU Aula Magna vykusiame renginyje „Aš neabejingas, o tu?“ vaikai patys išbandė, ką reiškia negirdėti, nematyti ar nevaikščioti, dalyvaudami supratimo per pojūčius laboratorijose (sensorikos, regos, motorikos ir klausos). Užsiėmimais buvo siekta parodyti, kad ir vaikai, turintys negalių, gali užsiimti norima veikla, šokti, dainuoti ar kitaip linksmintis.

6-7-erių metų renginio dalyviai skaitė liesdami, vaikščiojo užrištomis akimis, važinėjosi neįgaliojo vežimėlyje, mokėsi gestų kalbos. Kelionės per pojūčių pasaulį metu, juos lydėjo pagalbininkai – pingvinas bei jūrų liūtas.

Dar 1992 metais Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3-ąją Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu organizuojami įvairūs renginiai, skirti atkreipti dėmesį į neįgaliųjų problemas bei rūpesčius. Šios dienos tikslas – prisiminti, kad mūsų visuomenėje gyvena įvairių negalių turintys asmenis, su įvairiais poreikiais, todėl labai svarbu sudaryti jiems sąlygas nesijausti kitokiais, negu visi.