LT   |   EN      Mano KU   |   
KU lankėsi Seimo narys prof. dr. Algimantas Kirkutis
10-04-2020

Didįjį penktadienį prieš Šv. Velykas KU svečiavosi Lietuvos Respublikos Seimo (LRS) narys prof. dr. Algimantas Kirkutis. Jis domėjosi, kuo šiuo metu gyvena universitetas, kaip vyksta nuotolinis mokymas, kaip prisitaikyta prie karantino sąlygų ir su kokiais iššūkiais jo metususiduriama. Šias aktualijas pristatė universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir Senato pirmininkas prof. Vaidutis Laurėnas.

Pasak KU rektoriaus prof. dr. A. Razbadausko, sklandžiai nuotoliniu būdu vyksta ne tik ugdymo procesas, bet ir Senato posėdžiai.

„Suprasdama iššūkius, kurie kyla visame pasaulyje, bendruomenė itin susitelkia ir imasi veiksmų. Senato posėdyje išreikštas palaikymas Klaipėdos universitetinei ligoninei. Mūsų studentai savanoriauja gydymo įstaigose. Teikiame pagalbą tiems, kurie šiuo metu stovi pirmosiose fronto linijose“, – pabrėžė rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.

Jis atkreipė dėmesį, kad pandemijos metu, kuomet nėra vaistų nuo koronaviruso, ypač svarbu stiprinti imunitetą ir domėtis gyvensenos medicina.

A. Kirkutis palaikė KU poziciją ir ją pažadėjo perduoti valdančiajai koalicijai. „Pažymėtina, kad KU yra vienintelė aukštoji mokykla, kuri turi papildomosios alternatyviosios medicinos studijų programas net magistro lygmenyje bei vykdo mokslinius tyrimus šioje srityje. Dėkoju universitetui už laikomą kartelę ir indėlį skleidžiant žinią apie šios krypties mediciną“, – kalbėjo LRS narys.

Jis vizito metu rektoriui pristatė savo knygą „Kaip išsigydyti širdies ir kitas lėtines ligas be vaistų?“ Joje aiškinama naujoji medicinos paradigma: gydyti žmogų galima ne tik vaistais, bet ir keliant jo sąmoningumą, stiprinant imunitetą.

Susitikimo metu A. Kirkutis akcentavo jam svarbius Vydūno žodžius: „Žymiai svarbiau sveikatą tausoti, nei ligas gydyti. Tai ypač svarbu suvokti šį didįjį penktadienį prieš Šv. Velykas“.

Šią naujai išleistą knygą jau galima rasti universiteto bibliotekoje.