LT   |   EN      Mano KU   |   
KU kurs rinkodaros planą dėl inžinierių trūkumo
08-08-2019

KU atstovai kartu su Chersono valstybinio universiteto atstovu dr. Аrtem Petryk aptarė būsimą rinkodaros planą, kuriuo bus siekiama į inžinerines specialybes KU pritraukti daugiau studentų iš Pietų Ukrainos.Prie diskusijos prisijungė ir AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) generalinis direktorius Arnoldas Šileika. Jis pabrėžė, kad inžinierių trūkumas didelis, o įmonei plečiantis, problema tik gilėja.

Įgyvendinti šiam sumanymui bus reikalingas tam tikras rinkodaros planas, į kurį galėtų būti įtrauktos tokios priemonės kaip Vasaros mokyklos KU, Ukrainos moksleivių vizitai universitete ir t.t. VLG, savo ruožtu, iš Ukrainos įstojusiems jaunuoliams, galėtų ne tik teikti stipendijas, bet ir užtikrinti praktikos vietas. Pritarta ir idėjai dėl dvigubo diplomo programų kūrimo.

Aptarta, kad iš pradžių, įstojusiems į bet kurią inžinerinę specialybę, paskaitos vyktų rusų kalba. Tik vėliau, praėjus adaptaciniam laikotarpiui, būtų pereita prie anglų kalbos.

Šiemet KU studijų sutartis pasirašė 10 studentų iš Ukrainos – į Istorijos ir Informatikos studijų programas.Kol kas dauguma Ukrainos studentų rinkdamiesi studijas užsienyje vykstą į Lenkiją. 2018 m. Lenkijoje mokėsi net 40 000 studentų iš Ukrainos.

Inžinerinių specialybių nepopuliarumas – problema visoje Lietuvoje. Šiemet įstojusių į inžinerinės krypties studijų programas – tik 10 proc.