LT   |   EN      Mano KU   |   
KU koordinuos projektą, skatinantį nuo konflikto rytų Ukrainoje nukentėjusių asmenų integraciją
22-07-2019

Klaipėdos universitete (KU) apsilankė projekto, skatinančio nuo Krymo aneksijos ir konflikto Rytų Ukrainoje nukentėjusių asmenų, smurtą patiriančių perkeltų moterų, jų vaikų, socialinį dalyvavimą.

KU bus šio projekto koordinatoriumi, o projektui vadovaus KU Sveikatos ir inovacijų mokslo centro vyriausioji mokslo darbuotoja prof. dr. Ingrida Baranauskienė.

Projekto metu bus kuriama kompleksinė įveikos sistema, apimanti psichologinę pagalbą, savirealizaciją, adaptaciją, potrauminį stresą, gebėjimą eliminuoti smurtą prieš moteris, ir kt.

Tris metus trunkančiame projekte numatytos 28 veiklos. Jame dalyvaus dvi tikslinės grupes: 645 šalies viduje perkelti ar gyvenamosios vietos netekę asmenys bei 267 perkeltos ir smurtą patiriančios moterys.

Projekto metu sukurta kompleksinės pagalbos sistema pagerins perkeltų ir smurtą patiriančių asmenų socialinę padėtį, padės atstatyti darbingumą, sudarys sąlygas visaverčiam dalyvavimui visuomeniniame gyvenime, tame tarpe – darbo rinkoje.

Šio projekto esmė – panaikinti socializacijos sunkumus, atsiradusius dėl persikėlimo, ir patyrus prievartą. Sistema padės visavertei adaptacijai, pakitusiomis gyvenimo sąlygomis, formuos atsparumą stresui ir sunkumų įveikimui.

Taip pat pagal atskirus partnerių įsipareigojimus iki trijų metų vyks individualios psichologinės konsultacijos, veiks pagalbos telefonu linija.

Šiuo metu projekto dalyvės – Terapinėje vasaros stovykloje smurtą patyrusioms moterims Giruliuose. Iki liepos 25 d. jos dalyvaus ekskursijose po Klaipėdos kraštą, lankysis Klaipėdos moterų krizių centre, eis į žygius, išbandys muzikos seansus, terapijas ir individualias konsultacijas. Moterų iš Ukrainos grupė taip pat išbandys dr. Jūratės Sučylaitės KU vedamus biblioterapijos užsiėmimus.

Beveik visos susitikime KU dalyvavusios moterys sakė, kad tai pirmas kartas, kai jos lankosi Lietuvoje. Projekto dalyvės taip pat išreiškė padėką KU bendruomenei, kuriai svarbi ne tik jų socializacija, bet ir fizinė būklė, sveikata.

Projekto vadovė I. Baranauskienė tvirtina, kad palaikyti kaimynus sunkią akimirką būtina, nes lietuviai ir patys žino, koks svarbus aplinkinių palaikymas panašiose situacijose.

„Lietuvai, ne vieną dešimtmetį padėjo (ir dar dabar padeda) daugelio šalių vyriausybės, visuomeninės organizacijos, aktyvūs pavieniai žmonės. Jie prisidėjo prie mūsų šalies demokratijos, mokslo plėtros, socialinės gerovės kūrimo. Dabar mūsų eilė perduoti patirtį toms šalims, kurioms reikia, ir kurios nori mūsų pagalbos. Ukraina yra šalis, kuri kuria demokratinę valstybę, sprendžia daug socialinių problemų, siekia tų pačių tikslų, kurie artimi ir mūsų valstybei. Todėl suvokiu bendrų veiklų su ukrainiečiais prasmę ir atsakomybę“, – teigė I. Baranauskienė.

„Gera žinoti, kad kažkam rūpi“, – savė viena iš karinio konflikto Ukrainoje liudininkių.