LT   |   EN      Mano KU   |   
KU komandai – sidabro medaliai tarptautinėse pneumobilių varžybose
21-05-2019

Klaipėdos universiteto studentai Vengrijoje vykusiose pneumobilių varžybose laimėjo sidabro medalius. Komandą sudarė mechanikos inžinerijos antro ir ketvirto kurso studentai. Jiems vadovavo Jūros tyrimų instituto mokslininkas ir Inžinerijos katedros dėstytojas doc. dr. Pranas Mažeika.

Egerio mieste organizuojamos varžybos „International Aventics Pneumobile Competition“ rengiamos jau 12 metų. Šįkart jose dalyvavo 38 komandos iš 7 šalių, 23 skirtingų universitetų. KU komanda – vieninteliai atstovai iš Lietuvos, šiose varžybose dalyvaujantys nuo 2015-ų metų.

„Kalbinome kitus šalies universitetus, bet norinčiųjų neradome, tad esame vieninteliai Lietuvos atstovai. Pasiruošimas varžyboms ir dalyvavimas jose reikalauja daug laiko, darbo savaitgaliais. Dalyvavimas šiame projekte naudingas studentams. Tiek pasiruošime, tiek ir varžybose teorines žinias jie turi taikyti praktikoje. Jei suklysta – patys ieško būdų kaip problemas išspręsti ir pan.

Šįkart dalyvavo ketvirto ir antro kurso studentai. Tad jaunesni mokosi iš vyresnių, perima žinias, patirtį. Kitąmet planuojame vėl vykti, į komandą priimsime ir jaunesnių narių, galbūt pirmakursių, kad jie mokytųsi iš vyresnių. Ir nors šiemet pasiekėme neblogus rezultatus, žiūrėsime ką galime dar keisti, tobulinti, kad pasiektume dar geresnius rezultatus. Taip pat galvojame ir apie naujus projektus,“ – pasakojo pneumobilio kūrimui vadovavęs doc. dr. Pranas Mažeika.

Kai kurie pneumobilio komandos nariai tikino, kad po varžybų ir įgytos patirties jose pasikeitė požiūris į studijas.

„Tai buvo labai aukšto lygio renginys, puikus organizavimas. Manau, verta jame sudalyvauti kuo jaunesniems studentams, galbūt net pirmakursiams, nes išties keičiasi požiūris į studijas, mokslą,“ – dalijosi  KU studentas Deimantas Kasparavičius.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasveikino II vietos laimėtojus ir dėkojo už Universiteto vardo garsinimą.

„Pirmiausia džiaugiamės jūsų entuziazmu, vadovo suburta komanda ir, žinoma, puikiais rezultatais tarptautinio lygio varžybose. Dėkoju už Universiteto vardo garsinimą. Įsijungdami ir dalyvaudami projektuose jūs kuriate savo ateitį, mezgasi pažintys, įgyjate patirties, kurią įvertins būsimieji jūsų darbdaviai,“ – sakė rektorius.

Pneumobilio komandą sudarė: Evgenii Iamshchikov, Simona Kairaitytė, Deimantas Kasparavičius, Mantas Kontrimas, Matas Žižiūnas ir doc. dr. Pranas Mažeika.