LT   |   EN      Mano KU   |   
KU Jūros tyrimų institutą apžiūrėjo 33 Švedijos merai ir vicemerai
26-06-2019

Klaipėdos universitete (KU), turbūt, pirmą kartą apsilankė tokio dydžio delegacija iš Švedijos. Susipažinti su Klaipėda ir KU atvyko Skonės regiono savivaldybių asociacijos, vienijančios 33 savivaldybes Pietų Švedijoje, nariai.

Dauguma delegatų Lietuvoje svečiavosi pirmą kartą, tačiau juos čia ypatingai sužavėjo senamiestis. Apsilankymas KU Jūros tyrimų institute taip pat pasirinktas ne šiaip sau. Atvykusieji buvo suinteresuoti vandens klausimais, vandens nuotekų plėtra, kadangi jų gyvenamajame regione yra problemų su geriamuoju vandeniu. Taip pat švedus domino projektai susiję su klimato kaita.

Svečius pasveikino Laivyno laboratorijos vadovas, vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Nerijus Blažauskas, o KU istoriją, universiteto modernizacijos procesus ir plėtros viziją pristatė KU rektoriaus patarėja doc. dr. Rita Vaičekauskaitė.

Apsilankymo metu taip pat buvo paminėti tokie KU alternatyvios energijos kūrimo būdai, kaip suskystintų gamtinių dujų, vėjo ir bangų kuriama energija. Pristatyti KU studentų kuriami pneumobiliai.

Po bendrojo KU ir JTI pristatymų Švedijos delegacija kartu su Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovu, mokslo darbuotoju Pauliumi Rapaliu, apžiūrėjo Naftos produktų ir kuro tyrimų bei Vandens temperatūros ir oro taršos laboratorijas, taip pat Akvakultūros kompetencijų centro recirkuliacinės akvakultūros sistemą ir joje auginamas blyškiąsias baltakojes krevetes.