LT   |   EN      Mano KU   |   
KU išreiškė solidarumą Lietuvos žydų bendruomenei
24-09-2020

2020 rugsėjo 23 d. Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, KU profesorė dr. Dalia Marija Stančienė, KU docentas dr. Vacys Vaivada dalyvavo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos minėjimo renginyje Klaipėdoje.  Žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis, dėkodamas atėjusiems paminėti Holokausto aukas, pabrėžė, kad tai bendra lietuvių ir žydų tragedija, kurią sunku įvertinti.

Klaipėdos universiteto bendruomenės vardu moralinį palaikymą žydų bendruomenei išreiškė rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. Ši diena, kalbėjo prof. dr. A. Razbadauskas, ne tik Holokausto aukų minėjimas, bet ir neblėstanti atmintis žuvusiesiems, kad ateityje nebebūtų nusikaltimų žmoniškumui.

Prof. dr. Dalia Marija Stančienė perskaitė Krikščionių Sąjungos Solidarumo pareiškimą Klaipėdos žydų bendruomenei, pažymint jų indėlį į Lietuvos bei regiono istoriją ir dabartį. Siekiant, kad Holokaustas niekada nesikartotų, prof. D. M. Stančienė teigė, kad labai svarbu ugdyti jaunąją kartą moraliai atsakingą už savo veiksmus ir tai viena iš svarbiausių universiteto misijų.

Pasibaigus Holokausto aukų minėjimui, Klaipėdos žydų bendruomenės kieme prie Atminimo sienos senu žydų papročiu buvo padėti akmenukai.

Nuotraukoje iš dešinės: Žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis, KU profesorė dr. Dalia Marija Stančienė, KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, KU docentas dr. Vacys Vaivada