LT   |   EN      Mano KU   |   
KU išlaiko pozicijas QS EECA reitinguose
15-10-2019

Spalio 15 dieną „QS World University Rankings“ aukštųjų mokyklų reitingų organizatorių paskelbtuose naujausiuose Kylančios Europos ir Centrinės Azijos universitetų reitinguose (QS Emerging Europe and Central Asia 2020, QS EECA) Klaipėdos universitetas (KU) užėmė 116-ąją  tarp reitinguotų aukštųjų mokyklų iš 27 skirtingų šalių.

Šio reitingo tikslas – įvertinti besivystančių Europos ir Centrinės Azijos šalių aukštojo mokslo įstaigas, o jis sudaromas vertinant dešimt skirtingų kriterijų.  Reitingui sudaryti naudojami tie patys duomenys, kaip ir rengiant pasaulinį universitetų „QS World University Rankings“ reitingą, tačiau pakeičiami rodiklių svoriai, taip pat įvedami nauji rodikliai, tokie kaip akademikų, turinčių daktaro laipsnį, skaičius, universiteto matomumas internete pagal „Webometrics“ universitetų matomumo internete vertinimą, mokslinių darbų citavimo dažnis.

„Džiaugiamės, kad išlaikome stabilias pozicijas QS EECA reitingo rezultatuose. Tai rodo, kad dirbame tikslingai ir kryptingai – einame teisingu keliu. Džiugu, kad geriname pozicijas pagal vienus svarbiausių vertinimo kriterijų – pagerinome aukštosios mokyklos akademinės reputacijos, citavimo skaičiaus vienai publikacijai bei studentų kiekio rodiklius. Tačiau turime neužmigti ir toliau kryptingai dirbti, kad ateityje rezultatai būtų dar geresni“, – sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Tarp QS EECA reitinguojamų aukštųjų mokyklų šiemet iš viso pateko 8 studijų ir mokslo institucijos iš Lietuvos.

Reitingas sudaromas nuo 2014-ųjų metų, o KU per pastaruosius penkerius metus savo poziciją jame pagerino penkiomis vietomis. 2015-aisiais ir 2016-aisiais metais KU buvo reitinguojamas 121-130 pozicijoje, 2018-aisiais – 125, o praėjusiais metais užėmė 115 vietą.