LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU ir Vokietijos mokslininkai tyrė skaitmeninių ir verslo kompetencijų įtaką ateities darbo rinkai

Klaipėdos universiteto ir Hochschule Landshut (Vokietija) mokslininkai ir studentai, vykdydami Baltisch – Deutsches Hochschulkontor finansuojamą projektą, tyrė, kokią įtaką ateities darbo rinkai turės skaitmeninės ir verslo kompetencijos.

Projekto tikslas buvo, bendradarbiaujant abiem institucijoms, parengti studentų ir akademinio personalo įgūdžių stiprinimo programą, orientuotą į darbo rinkos poreikius. Projekto darbo grupė analizavo skaitmenizavimo strategijas Lietuvoje ir Baltijos šalyse, apibūdino transformacijos procesų būklę viešajame ir verslo sektoriuose.

Nepaisant COVID-19 pandemijos sąlygotų apribojimų, bendradarbiaujant su Baltisch – Deutsches Hochschulkontor, 2020 m. spalio 7 d. buvo suorganizuota virtuali konferencija, -„Landshuto verslo vadybos forumas“, kurios šūkis  „Digital Entrepreneurship – Future Trend in Government and in Industry“. Konferencijoje pranešimus skaitė Hochschule Landshut profesoriai prof. dr. Fischer, prof. dr. Speidel, prof. dr. Mühlfriedel, prof. dr. Kumpf, Klaipėdos universiteto mokslininkai doc. dr. Župerkienė, doc. dr. D. Labanauskaitė, prof. dr. J. Dvorak, Hochschule Landshut absolventės, magistrės Sophie Koller ir Francesca Dobmann. Verslo forumas pritraukė per 20 verslo įmonių atstovų dėmesį. Forumo metu buvo plačiai diskutuojama apie skaitmeninimo ir demografinių pokyčių įtaką ateities darbo rinkai. Aptartas ir COVID-19 pandemijos poveikis visuomenės gyvenimui ir verslui, persiorientuojant į naują darbo santykių formatą. Konferencijos metu keltas esminis klausimas, – kaip įmonė turėtų kurti lanksčias darbo sąlygas, – išlieka aktualus tiek mokslui, tiek verslui.

Šis projektas yra tik vienas pavyzdys, kokius taikomuosius sprendimus darbo rinkai gali pasiūlyti mokymai, žaidimų technika, tinklinis mokymasis ir E-mentorystė.