LT   |   EN      Mano KU   |   
KU ir LAJM savęs konkurentais nelaiko: bendradarbiaus dar glaudžiau
03-07-2019

Klaipėdos universitete (KU) apsilankė naujasis Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) direktorius Vaclav Stankevič.

Nuo birželio 28 d. direktoriaus pareigas užimantis V. Stankevič kartu su KU rektoriumi prof. dr. Artūru Razbadausku, studijų prorektore dr. Sonata Mačiulskyte ir infrastruktūros ir plėtros prorektoriumi dr. Benediktu Petrausku aptarė tolimesnio aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo galimybes.

Naujasis LAJM vadovas pažadėjo palaikyti glaudžius santykius, kurie buvo sukurti LAJM vadovaujant prof. Viktorui Senčilai.

KU rektorius išsakė lygiai tokius pačius ketinimus ir teigė, kad jokios konkurencijos tarp universitetų tikrai nebuvo ir nėra, atvirkščiai – ateityje svarbu dar glaudžiau bendradarbiauti.

„LAJM ir KU vienija bendras tikslas – kad mūsų aukštosiose mokyklose būtų kuo daugiau studentų. Svarbu atrasti kampą, kaip galėtume surasti dar didesnio bendradarbiavimo gijas“, – kalbėjo prof. dr. A. Razbadauskas.

Dr. Benediktas Petrauskas susitikime pasidžiaugė dėl to, kad universitetas dabar užtikrintai savarankiškas ir gyvybingas, o projektai juda į priekį. Užsiminta ir apie planus plėsti universiteto miestelį, jame įkuriant dar vieną bendrabutį, laboratorinį korpusą. Iškelta ir medijų centro idėja.

Studijų prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė svečiui papasakojo apie universiteto tarptautiškumą, universiteto siekį išplėsti studentų geografiškumą ir šių metų sprendimą pradėti studijų programas rusų kalba.

Jūreivystės mokyklos direktorius dėl pastarojo sprendimo išreiškė didžiulį palaikymą ir užsiminė, kad ir pats stengsis įgyvendinti studijų rusų kalba atsiradimą savo aukštojoje mokykloje.

V. Stankevič susitikimo metu išreiškė susidomėjimą KU burlaiviu „Brabander“. Direktorius burlaivį norėtų panaudoti studentams praktikuojantis plaukti jūroje.

„Pamenu, kai studijavau pats, dabar taip pat stebiu jaunuolius, kurie studijuodami Laivavedybą ar Mechaniką tik po metų pirmą kartą išplaukia į jūrą. Taip būti neturėtų. Jei pavyks, norėčiau, kad pirmakursiai lydimi kapitono pirmą kartą į atvirą jūrą išplauktų jau rugsėjo–spalio mėnesiais. Jie galėtų praleisti vieną naktį jūroje, būtų gražu, jei vandens keliu atvyktų į Liepojos universitetą. Dabar praeina metai, o būsimieji laivavedžiai jūrą vis dar tebūna matę tik iš paplūdimio. Savo planus galėtume įgyvendinti su jūsų universiteto burlaiviu „Brabander“, – savo tikslus išsakė naujasis LAJM direktorius.

V. Stankevič taip pat pasidžiaugė, kad jam planus įgyvendinti padės ir vienu iš pavaduotojų taps prieš tai LAJM vadovavęs V. Senčila.