LT   |   EN      Mano KU   |   
KU eksponuojama fotografijų paroda „Giro d‘Italia: Pergalės anatomija”
15-11-2018

Klaipėdos universitete, Aula Magna fojė (Herkaus Manto g. 92, „Studlendas“) atidaryta Gintauto Beržinsko fotografijų paroda „Giro d‘Italia: Pergalės anatomija”. Joje akimirkos iš 3 500 km per visą Italiją 3 savaites vykusių dviračių lenktynių.

Fotografas, buvęs sportininkas, bėgikas, Gintautas Beržinskas sako, jog atrinkęs 20 nuotraukų su įvairiausiomis akimirkomis iš skirtingų dienų, specialiai jas sudėliojo tarsi į vieną lenktynių dieną. Taip parodos lankytojai gali geriau suprasti ir pajusti nematomą, sportininkų pasaulį.

Nuotraukose įamžinti herojai – ramiai laukiantys starto, susikaupę, kitose – kruvini, purvini, kenčiantys ar laimingi.

„Dažniausiai stebėdami varžybas matome bendrą vaizdą. Tie momentai – labai trapūs, sunkiai apčiuopiami ir greit pabėga. Bet sustabdžius juos, turi galimybę atidžiau pasižiūrėti ir tie vaizdai iššaukia tam tikras emocijas“, – sako parodos autorius G. Beržinskas.

Fotografas „Giro d‘Italina“ dviračių lenktynėse dirbo kartu su režisieriaus Arūno Matelio kūrybine komanda.

„Kai 2014 metais režisierius Arūnas Matelis pradėjo filmuoti savo dokumentinį filmą „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“, kuris dabar sėkmingai keliauja per pasaulio ekranus, man nusišypsojo laimė dalyvauti šio filmo kūrime. Mane kaip fotografą pakvietė į kino komandą.

Padariau apie 10 tūkstančių nuotraukų, o kine panaudota buvo tik viena, iš kurios buvo padarytas kino plakatas.

Būtų buvę labai gaila, jei tokie vaizdai būtų padėti į archyvą. Tad vienu metu, kartu su filmo premjera, padariau šią parodą“, – pasakojo G. Beržinskas.

Varžybų akimirkas fotografas fiksavo važiuodamas paskui sportininkus motociklu. Tai esą buvo sudėtinga užduotis, mat reikėjo gerų, nesujudėjusių kadrų. Menininkas pripažįsta, jog žvelgiant į nuotraukas ir lyginant jas su vaizdais, matytais varžybų metu – skirtumas yra.

„Net ir turint minty tai, kad 3 savaites važiavau paskui varžybas, mačiau jų užkulisius, bet pamačius galutinį produktą, sukurtą filmą ar šią parodą, – viską pamačiau dar kitaip ir vėl iš naujo.

Man teko matyti varžybas ir pro objektyvą, ir ne. Važiuojant motociklu ir bandant kažką nufotografuoti, aplinkui per daug nepasidairysi. Riekia nesujudėjusio kadro. Bet ne kasdien motociklu važiavau, teko pabūti ir vienoje vietoje bei pastebėti lenktynes. Įspūdis – didelis“, – dalijosi fotografas.

Klaipėdos universiteto Aula Magna II aukšto fojė, paroda bus galima grožėtis nemokamai iki gruodžio 5 dienos.