LT   |   EN      Mano KU   |   
KU dovana zoologijos sodo augintiniams
07-12-2018

Dar vasario mėnesį buvo atidarytas Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų institutas (JTI), į kurį investuota per 10,9 mln. Eur. Anot institute dirbančių mokslininkų, laboratorijas galima vadinti vienomis geriausių Lietuvoje: tiek dėl techninių sprendimų, tiek ir dėl turimos įrangos.

Prieš tai laboratorijos buvo išbarstytos po įvairius Universiteto pastatus, vienos jų įsikūrusios Klaipėdos mokslo ir technologijų parke. Pastarajame atlaisvinus patalpas, buvo nuspręsta ten likusius baldus, kurie nebetiko naujose JTI laboratorijose, perduoti Klaipėdos zoologijos sodui.

„Siekdami prisidėti prie Klaipėdos zoologijos sodo gyvūnų laikymo sąlygų gerinimo, nutarėme pasirašyti bendradarbiavimo sutartį. Pirmiausiai jiems perleidžiame laboratorijose naudotus baldus“, – sakė KU laikinasis rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Anot Klaipėdos zoologijos sodo įkūrėjo Edvardo Legecko, specialūs baldai iš laboratorijų padės sukurti geresnes maisto gyvūnams gaminimo sąlygas.

„Baldais galime atnaujinti patalpas. Iš Universiteto laboratorijų perimtus stalus naudosime gyvūnų maisto gamybai bei jo rūšiavimui. Kadangi stalai patvarūs, paviršius lengvai prižiūrimas ir valomas, jie tinkami ir gyvūnų šėrimui“, – teigė Klaipėdos zoologijos sodo vadovas Edvardas Legeckas.

Klaipėdos zoologijos sode auginamos ne tik nykstančios ar retos gyvūnų rūšys. Čia priglaudžiami ir benamiai gyvūnai. Jų priežiūrai reikalinga pagalba. Tad pasirašius bendradarbiavimo sutartį su KU, ateityje studentams planuojama siūlyti prisidėti prie savanorystės zoologijos sode.