LT   |   EN      Mano KU   |   
KU burlaivyje „Brabander“ – LAJM pirmakursių „krikštynos“
20-09-2019

Klaipėdos universitetas (KU) Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai (LAJM) išnuomojo universiteto burlaivį „Brabander“. Juo LAJM pirmakursiai plauks į atvirą jūrą.

Tokia galimybė LAJM pirmo kurso studentams pasitaiko pirmąkart. Siekiama, kad jaunuoliams iš karto būtų suteiktos ne tik teorinės žinios, bet ir praktiniai įgūdžiai. Tokius jie paprastai įgydavo anksčiausiai po metų.

„Norime, kad pirmojo kurso studentai iš karto gautų „jūrinį krikštą“. Juk pabaigus studijas, tikriausiai, reikės daug dirbti panašiomis sąlygomis. Svarbu, kuo anksčiau suprasti, koks tai jausmas“, – sakė KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

LAJM pirmo kurso jūrinių studijų studentai jau pradėjo praktinius užsiėmimus burlaivyje, ruošdamiesi plaukimui į atvirą jūrą. Per 3 dienas planuojama aplankyti artimiausius uostus: Liepojos, Ventspilio, Gdansko, Gdynios. Pasiruošime dirba „Brabander“ specialistai, instruktažus jūros naujokams teikia ir pats burlaivio kapitonas Valdemaras Vizbaras.

Anot dr. Benedikto Petrausko, toks sumanymas vykdomas pirmąjį kartą, tačiau yra tikimybė, jog ne paskutinį.

„Gali būti, jog ateityje bus vykdomi ir tolimesni plaukimai, pavyzdžiui, į Švediją ar Suomiją. Priklausys nuo to, kaip seksis šįkart“, – teigė KU Infrastruktūros ir plėtros prorektorius.

Rugsėjo ir spalio mėnesiais numatyti 5-6 tokie plaukimai. Pirmasis įvyks rugsėjo 23 d.