LT   |   EN      Mano KU   |   
Pasirinkite teksto dydį
KU BRIAI lankėsi Latvijos universiteto studentai ir dėstytojai

KU BRIAI lankėsi Latvijos universiteto studentai ir dėstytojai

Birželio 3 d. KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institute (BIRIAI) lankėsi Latvijos universiteto Istorijos ir filosofijos fakulteto istorijos specialybės studentai, vadovaujami prof. Ēriks Jēkabsons ir prof. Armands Vijups. 1-4 kurso bakalaurams ir magistrantams tai buvo mokslinė pažintinė Lietuvos istorijos studijų išvyka, kurios metu jie domėjosi Kauno, Klaipėdos, Kuršių Nerijos praeitimi, susipažino su kultūros ir istorijos paveldu.

Institute Istorijos ir archeologijos katedros vedėjas prof. dr. Vygantas Vareikis supažindino svečius iš Latvijos su Klaipėdos miesto, Universiteto miestelio istorija. Susidomėjimo sulaukė BRIAI mokslinės veiklos ir tyrimų pristatymas: doc. dr. Vacys Vaivada papasakojo apie vykdomą Skaitmeninio archyvo kūrimo projektą ir pastaruoju metu itin suaktyvėjusius Klaipėdos krašto ir Žemaitijos bažnytinių archyvų tyrimus; naras-instruktorius Valerijus Krisikaitis demonstravo povandeninės archeologijos tyrimų įrangą; doktorantas Tomas Rimkus pristatė Eksperimentinės archeologijos ir trasologijos laboratorijos veiklą ir vykdomus mokslinius tyrimus.

Susitikimo metu buvo pasidalinta mintimis apie tolimesnį bendradarbiavimą tarp KU BRIAI ir Latvijos universiteto mokslininkų bei studentų.