LT   |   EN      Mano KU   |   
KU Botanikos sode kuriama erdvė specialiųjų poreikių turintiems vaikams
02-11-2018

Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno kunigo, pranciškonų vienuolio Sigito Benedikto Jurčio iniciatyva Klaipėdos universitete pradedamas kurti sensorinis sodas. Jame įvairios veiklos ir paslaugos bus skirtos autizmo spektro sutrikimų turintiems vaikams, šeimos nariams. 

„Mūsų ambicijos didelės. Norėtume, jog vaikai nuo 2 metų jau galėtų kartu su tėvais laiką leisti sode. Ir taip, mūsų lydimi, augti iki pilnametystės, galbūt net įgauti profesinį įgūdį“, – apie ateities planus kalbėjo brolis Benediktas.

Norima, jog sode veiklos nebūtų skirtos tik sutrikimų turintiems vaikams, bet ir jų šeimos nariams ar pedagogams. Taip pat ir asmenims dirbantiems su negalią turinčiais žmonėmis.

„Dirbdami matome, kad tėvai nežino kur kreiptis. Medicininių paslaugų yra siūloma daug, tačiau išgrynintos, vientisos pagalbos jie negauna. Tad šis sodas būtų platus projektas, kurį Klaipėdos universitetas yra pasirengęs įgyvendinti. Mes ne tik ruošiame specialistus, kurie dirba su specialių poreikių turinčiais žmonėmis, bet taikome ir įvairias terapijas: muzikos, poezijos, delfinų terapija, hipoterapija“, – kalbėjo KU Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičienė.

Botanikos sodo vadovės prof. dr. Astos Klimienės nuomone, pojūčių sode galėtų veikti ir kvapų kupolas, garsų takai.

Tuo metu KU mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Rita Vaičekauskaitė pabrėžia, jog autizmo tema ypatingai svarbi. Ir kalbant apie ją reikėtų galvoti ne tik apie atskirus vaikus – autistus, bet ir apie visuomenę.

„Sensorikos metodų, priemonių yra daug. Ne mažiau negu vaikui pagalbos reikia tėvams, pedagogams. Tad šis sodas, galėtų integruoti visus dalykus į vieną vietą. Sumanus sodas galėtų turėti elementų, kurie aktualūs vaikams,  tėvams, darbuotojams, pedagogams, dėstytojams.

Norėtųsi, jog sode būtų ne tiek stimuliavimo sensorikos, o kiek ramybės. Būtinai jame turėtų veikti ir IT elementai. Nes būtent jais yra sąmoningai suformuota priklausomybė tam, kad vaikai nurimtų. Žinoma, IT elementų neturėtų būti daug, bet be jų šiandieniniame pasaulyje – neįmanoma“, – kalbėjo doc. dr. R. Vaičekauskaitė.

Klaipėdos universitete apsilankęs Šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno kunigas, pranciškonų vienuolis Sigitas Benediktas Jurčys susitiko ne tik su laikinąja KU vadovybe, bet ir Sveikatos mokslų fakulteto, Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros, studentų sąjungos bei Klaipėdos universiteto Botanikos sodo atstovais.