LT   |   EN      Mano KU   |   
KU atstovės rūpinasi nuo konflikto Kijeve nukentėjusių moterų socialiniu dalyvavimu
18-09-2019

KU Sveikatos ir inovacijų mokslo centras ir Kostiuk vardo psichologijos institutas Kijeve kartu vykdo projektą „Nuo konflikto Rytų Ukrainoje nukentėjusių asmenų socialinio dalyvavimo skatinimas“ (projekto vadovė –  vyriausioji mokslo darbuotoja prof. (H.P.) Ingrida Baranauskienė).

Šį kartą projekto veiklos vyko Kijeve, kur kartu su kolegomis iš Kostiuk vardo psichologijos instituto buvo pravesti  terapiniai ir sveikatinimo užsiėmimai net devyniasdešimčiai į projekto veiklas įsitraukusių nukentėjusių asmenų. Kostiuk vardo psichologijos  institutas turi patirtį teikiant psichologinę pagalbą asmenims, patyrusiems traumas dėl karinių konfliktų: yra įkūręs pagalbos krizių centrą, kuris vykdo psichosocialinę reabilitaciją kariams; dirba psichoterapinį darbą su jų šeimomis; savanoriais, kurie padeda dėl konflikto nukentėjusiems asmenims, todėl jų ir mūsų mokslininkų bendrų veiklų sinergija, tikimės, kad buvo efektyvi ir veiksminga.

Šį kartą KU atstovavo gydytoja psichoterapeutė, poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Lietuvos biblioterapijos asociacijos įkūrėja ir prezidentė  dr. Jūratė Sučylaitė, KU Sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja prof. Daiva Mockevičienė ir projekto vadovė – prof. Ingrida Baranauskienė.

Kaip „pamatuojamus“ projekto rezultatus, galima įvardinti ne tik gausų dalyvių skaičių, bet ir idėjų iš Lietuvos tęstinumą. Grupė karo siaubą išgyvenusių moterų iš Rytų Ukrainos susibūrė į iniciatyvinę grupę, kuri toliau bendradarbiaus su dr. J. Sučylaite ir perims jos patirtį praktikuojant interaktyviąją biblioterapiją (poetinę terapiją).

Laisvu nuo projekto veiklų metu,  buvo susitikta su Kostiuk vardo psichologijos instituto vadovu, akademiku S. Maksimenko,  universiteto „Ukraina“ prezidentu, pirmuoju nepriklausomybę atgavusios Ukrainos švietimo ministru P. Talančiuk, T. Ševčenkos  vardo valstybinio universiteto Psichologijos fakulteto dekanu I. Danyliuk ir tartasi dėl tolimesnių bendradarbiavimo krypčių.

Projekto Nr. P2019-VB-UK-18.