LT   |   EN      Mano KU   |   
KU absolventų teatrų festivalyje „Aitvarai-2018“ rekordinis dalyvių skaičius
19-11-2018

Lapkričio 23 dieną Klaipėdos dramos teatre ir karalienės Luizės jaunimo centre vyks tradicinis respublikinis Klaipėdos universiteto (KU) absolventų mokyklinių teatrų festivalis „Aitvarai-2018“.

Šiemet į šventę atvyksta net 12 KU lietuvių filologijos ir režisūros studijų programos absolventų su savo teatrais iš Vilniaus, Panevėžio, Prienų, Tauragės, Kretingos, Jonavos ir Klaipėdos. Festivalyje dalyvaus rekordinis skaičius jaunųjų teatro mylėtojų – per 180!

Dalyviai kaip ir kasmet varžysis dėl simbolinės pereinamosios Teatro pedagogikos katedros taurės. Spektaklius stebės ir vertins profesionali komisija: teatrologas, režisierius, ilgametis KU Teatro pedagogikos katedros vedėjas prof. Petras Bielskis, literatūrologė prof. Roma Bončkutė, teatrologijos magistrė, dramaturgė, Klaipėdos dramos teatro meno tarybos narė Virginija Rimkaitė, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos teatro mokytoja-metodininkė, Klaipėdos miesto teatro mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Aiva Urbšienė ir Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centro metodininkas Gediminas Macijauskas.

Šiemet pirmą kartą festivalį organizuoja ne tik Klaipėdos universiteto Socialinių ir Humanitarinių mokslų fakulteto dėstytojai ir studentai, bet ir Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centras, kartu su Klaipėdos miesto teatro mokytojais.

Festivalio dalyviai ypač dėkingi Klaipėdos dramos teatro vadovui Tomui Juočiui, sudariusiam sąlygas kolektyvams pasirodyti Klaipėdos dramos teatro kamerinėje salėje.

Tad palankas vėjo KU absolventams-režisieriams, kasmet kaip tiems aitvarams sugrįžtantiems į savo Alma Mater su būriu talentingo jaunimo.

Festivalio programa