LT   |   EN      Mano KU   |   
KU absolventas moksleivius moko technologijų veikimo principų
01-07-2019

Iš Kaliningrado kilęs Evgenii Iamshchikov, šįmet Klaipėdos universitete (KU) baigęs Mechanikos inžinerijos studijas, visus mokslo metus Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete (JTGMF) moksleiviams vedė trijų rūšių kursus.

Keturias dienas per savaitę JTGMF vykdavo 3D modeliavimo, kompiuterių surinkimo ir elektronikos kursai pradedantiesiems rusų kalba.

Evgenii šių kursų metu siekė sužadinti 7-16 m. vaikų susidomėjimą elektronika, 3D technologijomis, programavimu ir paskatinti juos aiškintis išmaniųjų technologijų veikimo principus.

„Noriu, kad vaikai suprastų, kaip veikia kompiuteris, kaip jį gali surinkti ar suremontuoti patys. Taip pat kursų metu noriu moksleivius išmokyti dalykų praverčiančių buityje – pritvirtinti lempą, sutaisyti rozetę ir t.t.“, – kalbėjo KU absolventas.

Kursų metu vaikai įgijo įgūdžių, galinčių praversti net ir studijų metais. Nors dauguma jų dar labai jauni ir pasakyti, kokį karjeros kelią pasirinks – per anksti, anot Evgenii, praktinės naudos ateityje šios pamokos jiems tikrai duos.

„3D modeliavimo kursų metu vaikai įgauna žinių, kaip sumodeliuoti kokį nors objektą ir išmoksta suvokimo, kaip šis trimatis objektas atrodys atspausdinus. Noriu, kad vaikai dar mokykloje išmoktų dirbti su brėžiniais, juos perskaityti, jei, pavyzdžiui, pasirinktų inžinerinės krypties studijas. Elektronikos kursų metu mokomės kurti schemas, jas skaityti, atskirti aplink mus esančios elektronikos prietaisų komponentus. Vaikai taip pat dirba su lituokliais, programuoja mikrovaldiklius.“, – kursų sezono uždaryme pasakojo Evgenii.

Ką tik Mechanikos inžinerijos studijas baigęs vaikinas sako, kad sudominti savo mokinius, kadangi jo kursus dažniausiai lanko žingeidūs vaikai.

„Daugumoje šių vaikų matau didelį potencialą, tačiau svarbu, kad jis nebūtų „palaidotas“ užsiimant kokia nors nereikšminga veikla. Kai kuriems iš jų jau dabar patinka programuoti, manau, tai tikrai įspūdinga“, – teigė KU kursus vedantis Evgenii.

Evgenii dirbti su vaikais vienas malonumas – tai jis laiko savo hobiu.

„Šios pamokos man be galo reikšmingos. Jos mano prioritetų sąraše užima antrąją vietą po mano pagrindinio darbo. Man patinka organizacinė veikla, programų rašymas, bendravimas su vaikais ir jų tėvais“, – tvirtino KU absolventas.

Kursų sezono uždarymo metu visiems vaikams buvo įteikti kursų išklausymą patvirtinantys sertifikatai. Naujas kursų sezonas prasidės 2019 m. rugpjūčio 1 d.

Pats Evgenii ir toliau žada tęsti studijas KU, pasirinkdamas vieną iš inžinerinės krypties magistro studijų programų.

Studijuodamas ketvirtame kurse jis dirbo kuriant KU pneumobilį, su kuriuo universiteto komanda Vengrijoje vykusiose pneumobilių varžybose iškovojo sidabro medalius.