LT   |   EN      Mano KU   |   
Konferencijoje Poznanėje KU mokslininkės pabrėžė gimtosios kalbos svarbą
20-09-2019

KU mokslininkai tarptautinėje baltistikos konferencijoje Adomo Mickevičiaus universitete Poznanėje, Lenkijoje

Šių metų rugsėjo 16 – 17 d. Lenkijoje, Poznanėje, Adomo Mickevičiaus universitete Neofilologijos fakulteto Baltalogijos skyrius organizavo penktąją tarptautinę baltistikos konferenciją tema „Įkalinimas kultūroje ir kalboje”.

Plenarinį pranešimą tema „Gimtoji kalba ir identitetas daugiakultūrinėje Europoje” buvo pakviesta pristatyti KU Sveikatos tyrimų ir inovacijos mokslų centro vyriausioji mokslo darbuotoja, prof. dr. Dalia Marija Stančienė. Savo pranešime ji pabrėžė gimtosios kalbos reikšmę formuojantis nacijai ir jos narių tautinei savimonei. Daugiakultūrinė ir daugiakalbė Europa prasidėjo nuo tautinių kalbų atsiradimo. Jos gyventojai, susitikdami vieni su kitais ir kalbėdami sava kalba, supranta kito kalbą, nes suvokia, pasak Umberto Eco, kalbos „dvasią” ir tą kultūrinį pasaulį, kurį žmogus išreiškia, kalbėdamas tradicijos nugludinta savo protėvių kalba.

KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto profesorė dr. Lina Laurinavičiūtė-Petrošienė sekcijoje „Folkloro ir religijos spąstai” kalbėjo apie „Svetimtaučius Užgavėnių dainose”.

Konferencijoje Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos universitetų ir mokslo institucijų atstovai diskutavo apie kultūrą, kuri yra įkalinta mąstymo konstrukcijose, istorijos spąstuose, kalbos politikos ir visuomeninio gyvenimo vingiuose.