LT   |   EN      Mano KU   |   
Konferencijoje – apie gydymą natūraliomis priemonėmis
08-10-2018

Papildomoji ir alternatyvioji medicina (PAM), gydymas mineraliniu (ir geoterminės kilmės) vandeniu – apie tai spalio 19–20 dienomis Klaipėdoje bus kalbama pirmojoje Lietuvoje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje.

Pasidalinti patirtimi į Klaipėdą atvyksta mokslininkai ir praktikai iš Italijos, Portugalijos, Airijos, Latvijos, kitų Lietuvos universitetų, reabilitacijos ir sveikatingumo centrų.

Pranešimus skaitys tokie PAM autoritetai Lietuvoje, kaip prof. Algimantas Kirkutis, Lietuvos sporto universiteto profesoriai prof. habil. dr. Aleksandras Kriščiūnas ir prof. habil. dr. A. Skurvydas, Klaipėdos universiteto prof. habil. dr. Geriuldas Žiliukas, prof. dr. D. Sekmokienė, prof. dr. Daiva Mockevičienė, vienintelė Lietuvoje geoterminio vandens poveikį sveikatai tyrinėjanti biomedicinos mokslų daktarė Lolita Rapolienė, kiti mokslininkai ir specialistai. Konferencija subūrė įvairių specialybių gydytojus reabilitologus, reumatologus, kardiologus, neurologus, psichiatrus, dermatologus, vidaus ligų ir įvairių PAM krypčių specialistus.

Konferencijoje – apie muzikos, dailės, gyvūnų terapiją, jogą, kinų mediciną

Konferencijoje, be gydytojams svarbių PAM temų, bus nagrinėjamas muzikos terapijos poveikis žmogaus sveikatai, knygų skaitymas, kaip depresijos prevencijos ir gydymo galimybė, dailės terapija, kaip streso įveikimo priemonė, gyvūnų terapija, jogos ir meditacijos poveikis žmogaus organizmui, homeopatija ir ajurveda, kinų medicina, akupunktūra. Pranešimus skaitys Lietuvoje žinomi žmonės: muzikos terapijos pradininkas Linas Švirinas, biblioterapeutė doc. dr. Jūratė Sučylaitė, Lietuvos jūrų muziejaus-delfinariumo Delfinų terapijos skyriaus vedėja doc. dr. Brigita Kreivinienė ir kiti.

Daugelį metų Airijoje praktikuojanti natūropatė Vilma Matulevičiūtė aptars fitoterapijos vietą visa apimančioje medicinoje, supažindins su Lietuvoje mažai žinoma kraniosakraline terapija. Lietuvos ir Latvijos specialistai apžvelgs akupunktūros, naujų stuburo reabilitacijos metodikų, balneoterapijos mineraliniu vandeniu ir gydomuoju purvu taikymą gydant judamojo aparato, neurologines ir odos ligas.

Tradicinė ir papildomoji medicina turi dirbti kartu žmonių sveikatos labui

Pasak konferencijos organizacinio komiteto pirmininkės dr. L. Rapolienės, nors ši konferencija skirta visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, kineziterapeutams, ergoterapeutams, gydymo, ugdymo ir socialinių įstaigų reabilitacijos bei SPA centrų specialistams, laukiami visi specialistai, prioritetą teikiantys natūralioms gydymo priemonėms ar ieškantys būdų, kaip dar padėti sergančiam žmogui ar sustiprinti sveikatą sveikam.

„Vakarų Lietuvoje turime geoterminį mineralinį vandenį, kuris padeda žmonėms gydant traumas, kaulų-sąnarių-raumenų, odos ligas, įveikiant nuovargį ir stresą. Yra nemažai būdų, kuriuos pasitelkę gydytojai gali padėti žmonėms pasveikti ar būti sveikesniais be vaistų. Konferencijoje kalbėsime apie papildomosios ir alternatyviosios medicinos (PAM) sritis, jų reglamentavimą, pranešėjai aptars naujausius mokslinius tyrimus, kaip tokia medicina veikia žmonių sveikatą ir kaip geriausia ją taikyti. Tradicinė ir papildomoji medicina turi dirbti kartu žmonių sveikatos labui“, – sakė dr. L. Rapolienė.

Konferencija – mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatas

Konferencija „Papildomosios ir alternatyviosios medicinos įvairovė. Balneoterapijos galia 2018“ – mokslo ir verslo bendradarbiavimo rezultatas. Klaipėdos universitetas ją organizuoja kartu su didžiausiu Vakarų Lietuvoje poilsio ir sveikatinimo kompleksu „Atostogų parkas“, kuris vienintelis Lietuvoje turi mineralinio geoterminio vandens baseiną (teigiamas čia atliekamų procedūrų poveikis žmogaus sveikatai moksliškai įrodytas).

Konferencijos metu Gamtos tyrimų centro prof. habil. dr. S. Šliaupa supažindins su Lietuvos gydomojo geoterminio vandens ištekliais. Antrą konferencijos dieną vyks geoterminės, sapropelio, pirčių terapijos (aromatoterapijos ir gintaro), TRX treniruočių, pilateso, kineziterapijos vandenyje, haloterapijos, masažo, Kneipo takelio praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves jungtinė Klaipėdos universiteto dėstytojų ir „Atostogų parko“ specialistų komanda.

Konferencija vyks:

Spalio 19 d. – Klaipėdos universiteto „Aula magna“ korpuse (Herkaus Manto g. 90, Klaipėda).

Spalio 20 d. – poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ (Venecijos akl. 2, Žibininkai).

Daugiau informacijos: http://balneotherapyconference2018.lt/lt/