LT   |   EN      Mano KU   |   
KN ir Klaipėdos universitetas pakvietė į pažintį su SGD terminalu
13-07-2021

Naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė KN (AB „Klaipėdos nafta“) įsitraukė į Klaipėdos universiteto (KU) patyriminių veiklų ciklą, skirtą šio universiteto 30-mečiui paminėti. Šiame universiteto veiklos sukakties projekte atrinktiems dalyviams pristatyta SGD terminalo veikla.

KU gimtadienis paminėtas praėjusių metų spalio 5-ąją dieną, tačiau dar pasitikdamas savo 30-metį, visus metus universitetas ėmėsi telkti partnerius ir planuoti 30-imt išskirtinių patirčių, auginančių asmenybes, remiančių ambicingus tikslus bei ugdančių kūrybiškumą ir bendruomeniškumą.

KN, palaikydama švietimo ir verslo bendradarbiavimo idėją ir ilgametę draugystę su KU, prisidėjo prie jubiliejinių renginių pakviesdama susipažinti su suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalu. Patirtyje norėję dalyvauti kandidatai turėjo ne tik registruotis, bet ir siųsti motyvacinius laiškus bei pagrįsti, kodėl būtent jie turėtų būti pakviesti į patirtį „Sužinok, kaip vyksta gamtinių dujų tiekimas iš SGD terminalo“. Į šią patirtį buvo pakviesti išrinkti dalyviai: Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos laivavedybos specialybės studentas ir su užsieniečių grupėmis dirbanti gidė.

„Atsižvelgiant į pandemijos sukeltus ribojimus ir su tuo susijusius saugumo reikalavimų, teko ieškoti kūrybiško sprendimo išpildyti šią patirtį. Pakvietėme labiausiai motyvuotus dalyvius pažinčiai su SGD terminalu apiplaukiant apink šį įspūdingą, Lietuvos energetinę nepriklausomybę simbolizuojantį objektą. Tikime, kad informacija iš pirmų lūpų ir galimybė užduoti rūpimus klausimus yra ne tik įdomu, bet ir vertinga savo turiniu, įvertinant tai, kokiame dideliame informaciniame triukšme gali „pasiklysti“ faktai“, – komentavo KN komunikacijos vadovė Orinta Barkauskaitė.

„KU partnerių dėka jubiliejiniais metais galėjome sukurti gausią patirčių programą. Džiaugiuosi, jog KU vardas visuomenės atstovams atvėrė ne vienas įprastai uždaras duris, suteikė daugiau žinojimo ir patyrimų, liksiančių atminty visam gyvenimui. Galimybė iš arčiau pamatyti SGD terminalą sulaukė daug susidomėjusiųjų laiškų. Sveikinu laimingąjį trejetą, turėjusį galimybę pamatyti ir sužinoti daugiau apie šį objektą“, – sakė KU komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Inga Petrauskienė.

Šios patirties metu iš KN atstovų dalyviai sužinojo SGD terminalo atsiradimo istoriją, šio objekto tikslus, nešamą naudą užtikrinant Lietuvos ir viso regiono energetinį saugumą bei nepriklausomybę, galėjo užduoti rūpimus klausimus apie gamtinių dujų importą, kas lemia dujų kainas, kaip veikia gamtinių dujų rinka ir koks terminalo vaidmuo šiame procese. Dalyvius tai pat domino technologiniai terminalo procesai.

„Man, kaip Lietuvos turizmo sektoriaus atstovei, dažnai tenka pasakoti apie energetinės nepriklausomybės simbolį – SGD terminalą ir jo laivą-saugyklą „Independence”. Iš užsienio šalių svečių sulaukiu daug klausimų ir didėlio susidomėjimo šia tema. Todėl jaučiau būtinybę susipažinti su SGD terminalu ir sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus. Vizito metu gauta informacija padės man dar labiau kelti mūsų šalies prestižą ir pristatyti šalies sėkmės istoriją“, – po vizito kalbėjo viena iš patirties dalyvių, sertifikuota gidė Marina Giro.

Daugiau informacijos media@kn.lt

KN informacija